Amazon відкриває інноваційний супермаркет

planetweb.ca

Про це пише DW.

Cупермаркет Amazon Go розпочне роботу 22 січня і не потребуватиме від покупців жодних дій, аби розрахуватися за покупки.

Під стелею крамниці знаходяться відеокамери, а на полицях — сенсори ваги. Ці технології за допомогою штучного інтелекту дозволяють відстежити, які товари покупці беруть з полиць та які повертають назад. Після того, як клієнти визначаться з тим, що хочуть придбати, відповідна сума списуватиметься з їх кредитних карток. Картка має бути прив'язана до облікового запису у додатку для смартфону з такою ж назвою —Amazon Go.

Супермаркет площею в 167 квадратних метри знаходиться в офісній будівлі Amazon у Сіетлі.

Аби зайти в приміщення, клієнт має просканувати відкритий на смартфоні додаток та пройти через турнікет. Коли ж покупець виходить з певним товаром через турнікет, відповідна сума списується із його рахунку. Якщо клієнт повертає товар назад на полицю, він видаляється із його віртуального кошика. 

Проте інноваційний супермаркет усе ж таки має працівників: вони перевіряють документи клієнтів в алкогольному відділі.

За свідченнями журналістів, які відвідали супермаркет перед відкриттям для широкої публікі, окрім процесу розрахунку за товари, магазин не надто відрізняється від своїх конкурентів.

Перед тим, які відкрити супермаркет, Amazon понад рік тестувала такий формат, а підготовча робота тривала 5 років. Уперше свої двері супермаркет відкрив тільки для співробітників Amazon у грудні 2016 року і працював з тих пір у випробувальному режимі. Тоді очікувалося, що для широкого загалу супермаркет запрацює в перші місяці 2017 року. Але розробники стикнулися із низкою перепон: камери некоректно ідентифікували покупців із однаковим типом статури, а діти заводили системи стеження у глухий кут, часто переставляючи товари на інші полиці.

Відомо, що в минулому році Amazon придбала мережу супермаркетів Whole Foods Market за 13,7 мільярдів доларів. Проте поки що компанія не анонсувала планів щодо відкриття нових магазинів Amazon Go чи запровадження нової технології у мережі Whole Foods.

Нагадаємо, в січні американська ІТ-компанія Amazon запатентувала технологію дзеркала змішаної реальності, яка дозволяє віртуально приміряти одяг.

А у вересні стало відомо, що Amazon планує побудувати нову штаб-квартиру в Північній Америці за 5 мільярдів доларів.

 

comments powered by Disqus