У Варшаві запрацювало перше інтернет-радіо для мігрантів, де більшість - українці

У Варшаві запрацювало перше інтернет-радіо для мігрантів, де більшість - українці

10:10,
26 Червня 2015
5884

У Варшаві запрацювало перше інтернет-радіо для мігрантів, де більшість - українці

10:10,
26 Червня 2015
5884
У Варшаві запрацювало перше інтернет-радіо для мігрантів, де більшість - українці
У Варшаві запрацювало перше інтернет-радіо для мігрантів, де більшість - українці
Автори:
Наприкінці травня в Варшаві запрацювало IMI radio - перше інтернет-радіо для мігрантів.

Про це пише BBC.

Ідейним засновником проекту є мігрант із Сенегалу, музикант, директор громадської організації «Afryka Inaczej» Мамаду Діоуф.

Він живе в Польщі вже понад 30 років. Свого часу пан Діоуф ознайомився з медіапрограмами інтеграції імігрантів, які успішно працюють у Відні.

«Так і виникла ідея створення IMI radio – першого інтернет-радіо для мігрантів Польщі. Головна наша мета – не просто допомогти адаптуватися тим, хто приїжджає в країну, але й дати їм можливість творчо та інтелектуально реалізовуватися на новому місці, адже всі програми люди ведуть рідною мовою», - пояснює Мамаду Діоуф.

На IMI radio вже сформувалася команда з 22 ведучих. Домінують у ній українці – їх шестеро. Інші члени радіокоманди - із В'єтнаму, Білорусі, Нігерії, Сомалі, Тунісу, Мексики, Бразилії, Молдови, Швейцарії, Франції, Еритреї та Росії. Відтак, на IMI radio можна почути багато різних мов.

Усі радіоведучі – аматори, ніхто з них раніше не працював на радіостанціях. Радіо для цих людей - це просто захоплення чи давня нездійсненна мрія.

Мамаду Діоуф розповідає: «Ми самі навчаємо ведучих користуватися технікою в студії, виходити в ефір, вмикати музику. Спеціально купували просту й зрозумілу радіоапаратуру, щоб нею було просто і зручно користуватися».

Українські години ефіру на IMI radio представлені програмою «Comedy international», «Добрими новинами з України» (без політики та війни), «Czas kobiet» («Час жінок»), проектом про маловідомі рок- та поп-гурти з України, а також годиною української музики, коли звучать новинки шоу-бізнесу.

Окрім цього, протягом усього тижня в ефірі час від часу ставлять українські пісні – сучасні й народні.

Юрій Єлін з Одеси, який живе у Варшаві вже п’ять років, робить проект «Comedy International».

«Я роблю свій комедійний проект з однією метою – об’єднати за допомогою гумору людей різних національностей в одне ціле, приносити своїм слухачам радість і посмішки. Окрім цього, нарешті здійснилась моя давня мрія – тепер я радіоведучий», - каже він. Хлопець переконаний, що гумор не має меж і кордонів, об'єднує людей різних національностей, різного віку, а також сприяє інтеграції та зміцненню міжнародної дружби.

«Коли я вибираю музику, яка буде звучати в ефірі, то керуюсь лише одним критерієм – заплющую очі, звучать перші ноти пісні, і я з перших звуків маю "побачити" цю мелодію на карті світу», - розповідає Мамаду Діоуф.

Проект вдалося запустити за підтримки однієї з програм ЄС, спрямованих на інтеграцію імігрантів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду