Польського ведучого усунули від ефіру через образу українців - ЗМІ

Namonciaku.pl

За даними Kresy.pl, директор «Радіо Кошалін» Пьотр Островський вирішив зняти з радіоефіру програму Цейровського. Причиною стало обурення з боку політиків і діячів Об’єднання українців у Польщі через висловлювання Войцеха Цейровського (Wojciech Cejrowski) та його співведучого Анжея Рудніка (Andrzej Rudnik) щодо Волинської трагедії, пише Kresy.pl з посиланням на власні джерела.

Раніше Об’єднання українців у Польщі (ОУП) подало позов до прокуратури на Войцеха Цейровського за образу українців. У позові йдеться про ефір 15 жовтня на «Радіо Кошалін», під час якого журналіст назвав усіх українців «гвалтівниками» і «різунами» (gwałciciele i rzeźnicy - оригінал, MS).

У документі позову підкреслюється, що такого роду висловлювання посилюють упереджене та вороже ставлення до українців, породжують ненависть на національному грунті.

Войцех Цейровський відомий у Польщі завдяки своїм телепрограмам про подорожі різними країнами світу. 

Раніше цього року польський громадський мовник TVP звільнив продюсера Марека Чункевича, який перепросив міністра культури Росії Володимира Мединського за інцидент під час інтерв’ю у програмі. Темою розмови російського міністра з ведучою стала доля пам’ятників солдатам Червоної Армії у Польщі, та вбивство командування польської Армії Крайової, яка під час окупації Польщі в 1939-1945 роках боролася з нацизмом.

comments powered by Disqus