ICTV замінили новини астрологічними прогнозами

Фото: fakty.ictv.ua

27 грудня у «Фактах» ICTV розповіли про астрологічні прогнози на 2017 рік, нагромадивши в сюжеті купу антинаукової інформації.

 «Наступного року життя в Україні буде стабільнішим та спокійнішим. Так вважають відомі вітчизняні астрологи», - заявляє ведуча. Хто саме так вважає, звідки у журналістів подібна інформація і що стало приводом для її оприлюднення (власна розвідка ICTV, річний звіт астрологів, наближення Нового року тощо) нам не кажуть. Із кадрів, які використані в сюжеті, можна зробити висновок, що журналісти описують прес-конференцію видання «Главком» «Астрологічний календар для України 2017».

«Факти» із точністю до дня подають найперспективніші дати для «для прийняття важливих законів, тривалих контрактів та політичних кроків»: з 9 до 31 січня та з 4 до 31 травня. Навіщо пересічному українцю подібна інформація на телеканалі не уточнюють, одразу переходять до інших прогнозів, безпекових: «Справжнім янголом-охоронцем нашої країни буде так званий Білий Місяць, який разом з войовничим Марсом сприятиме розвитку нашої армії. Вона набереться досвіду та навіть ділитиметься ним із іншими державами».

« “Але ніколи наші захисники не стануть агресорами”, - вважає астропсихлог Олена Осіпенко», - це єдиний експерт, що фігурує в сюжеті персонально й більше того, навіть отримує власний синхрон: «Солнце - энергетическая сила государства, а Луна - это планета народа. Народ Украины находится в знаке Водолея, а Водолей - это знак свободы й независимости». На конфереції був присутній ще один експерт Юрій Буянов, але про його прогнози ICTV мовчить.

Насамкінець канал застерігає про найскладніші періоди року (коли «Плутон може принести руйнації») і заспокоює «Поганих періодів немає, є складні. І їх треба пройти без паніки».

Вечірній випуск новин на ICTV - один із найкоротших на українському телебаченні, він триває  удвічі менше за годинні випуски колег, які проігнорували астрологічні передбачення та ненаукові факти. У цей же хронометраж можна було вмістити, наприклад, прогнози The Economist чи опитування українських експертів з тієї ж безпеки.

А щодо астрології - канал ICTV за гороскопом Близнюки, адже перші його програми вийшли в ефір 15 червня 1992 року. У 2017 році вітчизняні астрологи радять Близнюкам пройти курс підвищення кваліфікації.

Детальніше про це та те, як «1+1» виборював собі ліцензію, а «Інтер» підтасовував факти, аби напакостити меру Садовому, читайте у публікації 26 хвилин «холівару» з Нацрадою. Моніторинг теленовин за 26–31 грудня 2016 року

comments powered by Disqus