Єврокомісія визнала законним рішення Литви обмежити трансляцію «РТР-планета»

KNK.Media

Литовська влада проінформували Комісію в грудні 2016 року, що російськомовний канал «РТР-Планета», який веде трансляції в Литві зі Швеції, поширює контент, який розпалює ворожнечу. Тому литовські власті припинили ретрансляцію каналу на три місяці, йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Литва діяла на підставі Директиви з телерадіомовлення (AVMSD), яка забороняє розпалювання ворожнечі. Єврокомісія визнала рішення литовської влади щодо «РТР-Планета» відповідним і обґрунтованим.

Комісія вже вдруге розглядає рішення про припинення ретрансляції «РТР-Планета» в Литві через підбурювання до ворожнечі. Минулого разу Литва призупинила мовлення телеканалу в квітні 2015 року.

«Це рішення підкреслює важливість боротьби з розпалюванням ворожнечі. Для того, щоб забезпечити кращий захист, Комісія пропонує розширити визначення "розпалювання ворожнечі", в тому числі стосовно згадок про етнічну приналежність, релігійні переконання, інвалідність, вік чи сексуальну самоідентифікацію. Пропозиція також передбачає вимогу до відеоплатформ (наприклад, YouTube) вжити заходів щодо захисту громадян від підбурювання до насильства або ворожнечі», - зазначає Єврокомісія.

Нагадаємо, представники телеканалу RT повідомили, що Facebook заблокував їм можливість публікувати повідомлення з посиланнями, картинками, Gif та відео напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. У коментарях до свого посту в фейсбуці представники RT уточнили, що заборона не поширюється на повідомлення без додаткового контенту. Згодом соцмережа зняла обмеження для сторінки RT. 

comments powered by Disqus