Euronews додав до сюжету про дітей Криму слова про анексію

designweek.co.uk

Правки внесено як в текст, що звучить у відеосюжеті, так і в публікацію на сайті каналу.

Нагадаємо, Euronews днями показав сюжет «Кримські діти навчаються знешкоджувати наземні міни» про навчання дітей російською армією в Криму, не згадавши ані словом про те, що півострів був незаконно анексований в 2014 році.

На вихід сюжету звернув увагу глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс у своєму Twitter, назвавши його «промивання мізків». А в МЗС України закликали вимагати від каналу внести правки.

За кілька годин телеканал на самому початку відео додав кілька речень про анексію: «Вони виросли на спірній території. Росія анексувала Крим в України у 2014 році й цей крок США та Євросоюз визнали незаконним».

Наприкінці публікації на сайті тепер зазначається: «Сюжет оновлено 24 січня 2018 року, включаючи деталі про російську анексію Криму».

Нагадаємо, 24 січня представник України при Євросоюзі Микола Точицький звернувся з листом до головного редактора Euronews, в якому заявив, що стурбований пропагандистською спрямованістю цього сюжету. Представник України при ЄС нагадав керівництву телеканалу про те, що Кримський півострів був окупований Росією у лютому-березні 2014 року й відтоді «став сірою зоною» для прав людини та територією страху. Посол висловив сподівання, що цей сюжет став прикрою редакційною помилкою і не переслідує мету сприяти поширенню російській дезінформації.

Як писав MediaSapiens, у січні в телерепортажі телеканал Viseu Now м.Візеу, що в Португалії, показав карту України без Автономної Республіки Крим. У зв'язку з цим посол України в Португалії Інна Огнівець нагадала медіа, що в кінці лютого 2014 року Росія вторглася на український півостров Крим, окупувала та незаконно анексувала його, порушивши тим самим Будапештський меморандум 1994 року. Вона закликала канал внести виправити помилку й додати до матеріалу правильну карту України.

comments powered by Disqus