Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту

Wired

Опублікувати цей твір вирішило видання Wired. Стівен Марше показав алгоритмові SciFiQ 50 своїх улюблених фантастичних книг, які той проаналізував та виявив схожі елементи. На основі цього аналізу програма-редактор вказувала авторові яку стилістику обрати, якою має бути структура тексту та сюжет.

Програму для аналізу літературних текстів створили дослідники Адам Хаммонд (Adam Hammond) і Джуліан Брук (Julian Brooke) з університету Торонто. Вони ж створили набір з 14 правил для роботи з алгоритмом. Наприклад, в усіх творах, які Стівен Марше збирався йому показати, певний відсоток тексту має припадати на діалоги, а кількість героїв, які розмовляють, має дорівнювати чотирьом.

Письменник вводив у інтерфейс програми-редактора фрагменти тексту, а він аналізував його й виділяв ті частини, які здавалися йому неправильними. Так, через те, що більшість книг, завантажених в систему, були написані чоловіками, алгоритм відвів на діалоги жінок у тексті лише 16%. Також журналіста дратували постійні спроби штучного інтелекту вставити більше прикметників у текст.

Коли оповідання було готове, редакція Wired надіслала його на рецензію двом критикам, при цьому їм не повідомили, що текст створювався під керівництвом AI. Головний редактор видавництва Random House Енді Ворд (Andy Ward) розкритикував оповідання: на його думку, в ньому багато зайвих і нудних деталей, а діалоги неправдоподібні.  Редакторка The New Yorker Дебора Трейсман (Deborah Treisman) відзначила, що оповідання здається незакінченим. «Автор недостатньо подумав про напрямок розповіді й деталі, які здаються в’ялими», - відповіла редакторка. 

Раніше MediaSapiens писав про експеримент дослідників з Рутгерського університету, Чарлстонского коледжу та лабораторії Facebook AI Research. Вони показали штучному інтелекту більш ніж 80 тисячах картин з бази WikiArt, на основі яких він почав створювати власні зображення. Його роботи показали групі респондентів, перемішані з картинами художників-експресіоністів і учасників виставки Art Basel 2016. Опитані зачасту не могли відрізнити малюнки, згенеровані комп'ютером, від справжніх, й часто виставляли їм вищі оцінки.

Також  штучний інтелект зумів створити трейлер до фільму про штучний інтелект. Суперкомп'ютер IBM Watson продивився фільм, а потім запропонував 10 фрагментів, які найбільше підходять для трейлера. Потім ці моменти були змонтовані фахівцями IBM.  

comments powered by Disqus