Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму

Cambridge News

Книга була вперше опублікована в 1997 році видавництвом Bloomsbury. Такий примірник продали на торгах аукціонного дому Heritage Auctions за рекордну суму - $ 81 250. При цьому початково заявлена ціна була в чотири рази меншою, пише The Independent.

Директор підрозділу Heritage Auctions з продажу рідкісних книг Джеймс Генон (James Gannon) розповів, що за останні 50 років ще жодна книга без підпису автора не продавалась так дорого. Примірник був у дуже гарному стані й весь цей час перебував у приватній колекції.

З 500 надрукованих в 1997 році книг, 300 призначалися для бібліотек. Джеймс Генон також зазначив, що ці книги зростають в ціні. Наприклад, попереднього разу таке видання було продане на торгах за близько 60 тисяч доларів, тож нині воно подорожчало на близько 30%.

Справжню книгу видавництва Bloomsbury 1997 року можна визначити, в першу чергу, проглянувши сторінку авторських прав. На ній має бути вказаний цифровий код «10 9 8 7 6 5 4 3 2 1». Також на 53-й сторінці в першому виданні є друкарська помилка, яку виправили в наступних випусках книги. Слова «1 паличка» (1 wand) у переліку шкільного приладдя, яке герой має взяти з собою, вказане двічі. 

 

Як писав MediaSapiens, цього літа  виповнилося 20 років з моменту виходу першого видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь». Остання книга серії під назвою «Гаррі Поттер і прокляте дитя», яка заснована на сценарії однойменної п'єси, викликала ажіотаж в книгарнях Лондона. Попередній продаж книги втричі перевищив усі очікування, вона стала номером один за рівнем продажів у США: 4,5 мільйони примірників було надруковано лише в Америці. Також письменниця Джоан Роулінг раінше повідомила про вихід трьох збірок з розповідями про всесвіт Гаррі Поттера.

comments powered by Disqus