Німецькі фотографи створили книжку про українські вечірки

DW

Про це пише DW.

Вже десять років ці два німецьких фотографи разом працюють над рекламною фотографією для відомих брендів.

У 2015-му Патрік та Макс уперше приїхали до Києва. За ці два роки вони побували в Україні близько 10 разів.

«Ми були в цілковитому захваті від людей, від їхньої відкритості та того, як вони вміють отримувати задоволення від життя, — розповів Патрік Бінерт. – Після революції 2014 року там сформувалося нове молоде покоління. Багато людей втратили роботу, відбулася фінансова криза. Люди почали об'єднуватися, створювати щось нове, особливо у креативних сферах. І всі ці процеси в суспільстві відбувалися з якоюсь дуже особливою свободою».

Своїх героїв і героїнь фотографи знайшли на рейвах «Схема» у клубі Closer та приватних вечірках. Це люди віком від 16 до 20 років.

Пан Бінерт зазначає, що книжка «Пробуджуючі ночі» про романтичний і темний боки свободи. «Десь між ейфорією майбутнього і радянським минулим. Якимось таким я бачу і Київ: минуле там ще десь присутнє, але водночас відчувається майбутнє», — каже фотограф.

За його словами, назва книжки народилася з того, що в Києві багато хто приходить на вечірки о 7-8 годині ранку, бо вважає, що саме в ці години діджеї грають найкращі сети. У Берліні, зазначає пан Бінерт, не відчувається такої великої втіхи від музики.

Перша презентація книжки Патріка Бінерта й Макса фон Ґумппенберґа відбулася в Лондоні. 16 листопада вони презентують книжку в Берліні. Автори «Пробуджуючих ночей» обіцяють приїхати й до України.

«Я надіслав книгу багатьом українським друзям. Якщо з'явиться можливість її презентувати, ми дуже охоче це зробимо», — каже Патрік Бінерт.

На його думку, особлива українська молодіжна культура, показана в цій книжці, може стати гарним прикладом для молоді в інших країнах світу. «Я думаю, захоплення може викликати те, що люди роблять із можливостями, які в них є», — додає фотограф.

Як зазначається на сайті фотографів, вони «досліджують ідеї навколо концепцій різних культур та ідентичності, базуючись на досвіді вуличної та документальної фотографії.

Їх роботи публікувалися в виданнях Dazed & Confused, Man About Town, Pop, Re-Edition, Purple та Vogue Italia тощо.

Макс і Патрік також створили кадри для кампаній брендів Givenchy, Lanvin, Valentino,  Victoria Beckham та інших.

Фотографи живуть та працюють між Берліном та Нью-Йорком.

Нагадаємо, минулого року вийшла друком книжка швейцарського фотографа Нільса Аккермана про молодь Чорнобильської зони  «Білий ангел» («The White Angel» англійською і «L'Ange blanc» французькою). За цей фотопроект Нільс отримав низку міжнародних нагород (The Globetrotter World Photo (2014) – Fondation BAT PrixPhoto 2015, Prix Focale 2015, Swiss Photo Award, Swiss Press Photo Award, Prix Remi Ochlik 2016), а його виставки відбуваються по всьому світу.

Всі фото Патріка Бінерта й Макса фон Ґумппенберґа з книжки «Пробуджуючі ночі»

comments powered by Disqus