Фотограф-переможець Пулітцера вже понад півроку працює SMM-ником пивоварні
Фотограф-переможець Пулітцера вже понад півроку працює SMM-ником пивоварні
Про це він розповів виданню Newsweek.
Пан Келлі отримав Пулітцерівську премію, а також нагороду World Press Photo за фотографію, яку зробив у свій останній день роботи в шарлотсвільській газеті The Daily Progress – 12 серпня 2017 року. Того дня в місті відбувся марш крайніх правих, під час якого загинули троє людей, а 19 були травмовані.
За цей кадр Райан Келлі отримав Пулітцерівську премію
З того часу 31-річний Райан Келлі працює менеджером по соцмережах і сайту пивоварні в м.Ричмонд (штат Вірджинія).
Він пояснив своє бажання піти з фотожурналістики тим, що ця робота приносить мало грошей, проте забирає багато часу й супроводжується постійним стресом.
«Моя історія така ж, як історії безлічі інших: при всій любові до журналістики та газети, в якій я працював, за чотири роки я просто вигорів, — каже пан Келлі. — Низька зарплата, робота по ночах і вихідних — все це вплинуло на моє рішення. Я навіть дружину свою бачив рідко. Тому довелося почати шукати якісь можливості в іншій сфері».
Фотограф констатував, що в професії настала криза.
«Я не можу говорити за інших місцевих журналістів, але думаю, що вони беруться за нежурналістську роботу задля загального підвищення якості життя, — каже Райан Келлі. — Я сумую за газетою, за нашим ньюзрумом, але моя якість життя тепер набагато краща, ніж рік тому. Мені не треба переживати про наповнення газети або чекати, чи щось відбудеться. Я не беру роботу з собою додому. Я працюю з 9-ї до 5-ї. У мене стабільна робота. Мені не доводиться хвилюватися щодо звільнення за місяць чи рік».
За словами пана Келлі, чи не половина його колег — журналістів та редакторів шарлотсвільського видання The Daily Progress — також пішли з посад, а багато хто й із журналістики.
«Я гадки не маю, як змінити це, якщо ситуація з фінансами не стане кращою. Мені страшно про це думати. Оскільки колективи все більше скорочуються, чимало речей будуть випадати з поля зору медіа», — вважає лауреат Пулітцерівської премії.
Райан Келлі розповів, що час від часу продовжує займатися фотозйомкою, але вже як фрілансер.
«Я дійсно сподіваюсь, що люди розуміють цінність місцевої журналістики, — каже він. — Я був місцевим фотографом у місцевій газеті. Одним із двох співробітників відділу фото. Проте вся наша редакція стежила за цією історію впродовж місяців та років. Ми працювали навіть у вихідні саме тому, що робили це щодня, на відміну від деяких великих медіа, які приїжджали [в місто] на день. Ми знали багатьох персонажів і сюжетні лінії. Я думаю, що це було дійсно цінним. Я пишаюся тим, що у Daily Progress є Пулітцер».
Нагадаємо, торік переможцем в категорії «Сенсаційна новинна фотографія» Пулітцерівської премії став Даніел Берехулак за серію фотографій про боротьбу уряду Філіппін з наркотрафіком і вбивствах в цій країні для газети The New York Times. А штатний фотограф Chicago Tribune Джейсон Уембсгенс (E. Jason Wambsgans) отримав нагороду за фоторепортаж про життя десятирічного хлопчика, який став жертвою стрілянини на вулицях Чикаго, та його матері.