Відретушовані в Snapchat фото спонукають людей до пластичних операцій

Відретушовані в Snapchat фото спонукають людей до пластичних операцій

16:41,
10 Серпня 2018
4577

Відретушовані в Snapchat фото спонукають людей до пластичних операцій

16:41,
10 Серпня 2018
4577
Відретушовані в Snapchat фото спонукають людей до пластичних операцій
Відретушовані в Snapchat фото спонукають людей до пластичних операцій
Автори:
Дослідники Бостонського медичного центру вказують на зв’язок між знімками, відредагованими за допомогою фільтрів у Snapchat, та бажанням людей вдатися до пластичної хірургії, аби виглядати, як на них.

Це явище дослідники пропонують називати «Snapchat дисморфією», цитує The Guardian. Мобільний додаток має набір фільтрів, які за допомогою штучного інтелекту обробляють фото користувачів, наприклад, роблять шкіру на знімках більш гладкою, видовжують вії або роблять структуру кісток витонченішою.

У звіті дослідників Бостонського медичного центру вказується, що це впливає на самооцінку людей та спричиняє тілесний дисморфічний розлад — психічний розлад, при якому людина надмірно стурбована і зосереджена на незначних дефектах чи особливостях свого тіла.

«Пластичні хірурги повідомляють про те, що пацієнти приходять до них й показують селфі, відредаговані за допомогою фільтрів Snapchat чи Instagram, і просять зробити їх більш сходими на ретушоване фото», — пише Guardian. При цьому фільтри пропонують не просто ідеалізовані образи, а просто нереальні стандарти краси, які не сумісні з людським тілом.

«Фільтри в додатках представляють недосяжний образ і розмивають лінію реальності та фантазії для цих пацієнтів», — йдеться у звіті. Ще один тренд, який відзначають пластичні хірурги — це те, що пацієнти шукають різні косметичні процедури та навіть хірургічні способи аби краще виглядати на селфі. В 2015 році про цей тренд відзвітували 42%, а в 2017 - вже 55%.

 

Ліворуч — автопортрет художниці Фріди Кало, праворуч — зображення художниці, створене Snapchat до Міжнародного дня жінок в 2017 році.

За останні 10 років склався тренд викладати в соціальні мережі відредаговані та покращені фото. В 2015 році косметична компанія Dove замовила дослідження, результати якого показали, що 66% респонденток засуджують рекламу з відфотошопленими моделями, при цьому 57% постійно ретушують власні знімки перед публікацією в мережі.

Якщо раніше найпоширенішим видом пластичних операцій була корекція форми носа, то тепер пацієнти хочуть, аби їх обличчя виглядали більш симетричними, замовляють корекцію повік та трансплантацію волосся.

В минулому році дослідження «Соціальні мережі та формування образу тіла» (Social Media and Body Image Concerns) показало, що фотографії друзів у соцмережах мають найбільший вплив на формування образу тіла. Жінки більш схильні порівнювати себе зі своїми друзями та однолітками, ніж зі знаменитостями. А експеримент Університету Невшателя показав, що читання глянцевих журналів всього за 15 хвилин може змінити уявлення про красу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Digital Trends
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду