Сповіщення про повідомлення відволікають так само, як і телефонні дзвінки – дослідження
Сповіщення про повідомлення відволікають так само, як і телефонні дзвінки – дослідження
Про це йдеться у статті The Atlantic.
Дослідники з Університету штату Флорида висунули гіпотезу, що сповіщення відволікають так само, як би людина відповідала на СМС чи телефонний дзвінок.
Під час дослідження більше 150 студентів попросили пройти відомий тест на увагу. Людям показували на екрані серію одиночних цифр. Нова цифра відображалася приблизно кожну секунду. Студенти повинні були натискати на клавіатуру щоразу, коли цифра змінювалася, якщо вона не була цифрою 3. Кожен проходив тест двічі: перший раз вони робили це, повністю відклавши свої пристрої; а другого разу — асистент дзвонив чи надсилав повідомлення на телефон когось зі студентів.
Дослідники виявили, що показники уваги знижувались, якщо студент отримував будь-яке звукове сповіщення. Тобто у який би спосіб не відбувалося відволікання телефоном, це однаково негативно впливало на концентрацію уваги. Різниці між неприємним сигналом, мелодією та вібрацією не було. Також не мало значення, ігнорували студенти сповіщення чи ні: у будь-якому разі вони вже знали, що отримали повідомлення, тож втрачали пильність.
«Наші результати показують, що мобільні телефони можуть порушити концентрацію уваги, навіть якщо людина не взаємодіє з пристроєм, — цитує портал авторів дослідження. — Оскільки мобільні телефони інтегруються у все більшу і більшу кількість завдань, для людей ставатиме все важче відкладати їх і повністю зосереджуватися на завданні, яким би воно не було».
Більше того, відчуття «розділеної уваги» може бути настільки незручним, що воно змушує людей дивитися на свої телефони, навіть якщо вони знають, що не повинні цього робити.