Росіянин Філіп Будейкін визнав провину в створенні «груп смерті» у соцмережах

РИА Новости

Про це повідомила прес-секретарка Жовтневого районного суду Петербурга Дарина Лебедєва. Також повідомляється, що йому було продовжено термін утримання під вартою до 20 серпня 2017 року. «Будейкін визнає свою провину, проти продовження запобіжного заходу не заперечував», - заявила представниця суду.

Водночас держзвинувачення і адвокати Філіпа Будейкіна таких заяв не робили. Нагадаємо, він був затриманий 15 листопада 2016 року за звинуваченням у підбурюванні до доведення до самогубства через спільноти у «ВКонтакте». Це був перший арешт серед адміністраторів цих підліткових груп в соціальних мережах. Згодом у 10 регіонах Росії в адміністраторів і учасників «груп смерті» були проведені обшуки.

У Росії до суїцидальних спільнот у соцмережах привернула увагу «Новая газета». У 2016 році видання написало, що від дій «кураторів» ігор «Синий кит» загинули більше сотні підлітків.  У 2017 році МВС РФ опублікувало офіційну статистику підліткових самогубств. За даними відомства, мережеві спільноти призводять до суїциду тільки в 1% випадків. При цьому всього за 2016 рік у Росії наклали на себе руки 720 підлітків.

Обговорення «груп смерті» призвело до появи в РФ законодавчої ініціативи про кримінальну відповідальність для авторів подібних спільнот та заборону журналістам і блогерам писати про самогубства.

comments powered by Disqus