Агрегатор новин Flipboard передав 0,1% акцій проекту з медіаграмотності

flipboard.com

Крім того, повідомили у Flipboard, директор з маркетингу компанії Марсі МакК'ю (Marci McCue) увійде в Національну консультативну раду News Literacy Project (NLP).

NLP — це позапартійна неприбуткова організація, яка навчає медіаграмотності школярів середніх та старших класів у США. Зокрема учнів вчать розрізняти факти та вигадки в цифрову еру. Організація розробила віртуальну класну кімнату для учнів 6-12 класів (у США навчання у школі триває 12 років. — MS), що складається з 12 занять, які можуть використовуватися освітянами будь-де. Проект пропонує набір інструментів, за допомогою яких можна розвинути в учнів навички розумних, активних споживачів медіапродукту, а також виховати з них зацікавлених та обізнаних громадян.

Flipboard заявила, що поділяє цю місію та переконана, що вироблення навичків медіаграмотності є наразі критично потрібним.

Коли компанія дізналася, що NLP шукає фінансування, аби розвиватися технологічно та охопити ширшу адиторію, вона вирішила вперше передати неприбутковій організації частку своїх акцій. 

«Ми цінуємо цей надзвичайно щедрий подарунок, який допоможе нам в майбутньому розширити охоплення проекту та вплив, — каже засновник та гендиректор NLP Алан Міллер. — Це пожертвування особливо важливе ще й з огляду на те, чого вже досягнула Flipboard і зокрема її зобов'язання поширювати якісну журналістику та заохочення людей до відбору матеріалів».

У Flipboard також розповіли, що співпраця з Асоціацією журналістської освіти (Journalism Education Association), дала їм зрозуміти виклики, з якими стикають вчителі медіаграмотності. 

«У світі, в якому новини надходять до нас за допомогою соціальних каналів, перевірених та неперевірених, вчителі можуть мати складнощі з тим, щоб навчити своїх учнів різниці між думками та новинами, важливості надійних джерел інформації та способів розуміння ними того, що в матеріалів подано позиції усіх сторін», — йдеться в повідомленні компанії.

У Flipboard додали, що вважають ціль NLP навчити дітей медіаграмотності й пояснити їм важливість журналістики та свободи слова для демократичного суспільства, одним із найважливіших завдань сучасності.

Нагадаємо, 2016 року ГО «Детектор медіа» презентувала перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер». Він є інноваційним освітнім проектом, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Кожний розділ супроводжується тестом для оцінки засвоєних знань. 

У вересні 2017 року ГО «Детектор медіа» презентувала онлайн-курс «Новинна грамотність», розрахований на широку аудиторію. Він складається з 11 модулів, в яких експерти просто та цікаво розповідають, що таке новина, якими є джерела новин та критерії перетворення подій на новинні приводи. Автори пояснюють, як створюються новини, які в цій сфері існують усталені професійні стандарти і з які етичні дилеми постають перед журналістами-новинарями.

comments powered by Disqus