Журналіст «Новой газеты» Алі Феруз спробував накласти на себе руки в суді

Facebook / RBC

Як пише «Новая газета», суд напередодні ухвалив рішення про депортацію Алі Феруза в Узбекистан. «Коли ми перебували в коридорі суду, чекаючи копію постанови, Алі був пригнічений. Помічниця судді дала мені розписку, я відволікся, і тоді Алі це зробив. Сказав: "Я краще помру, ніж повернуся в Узбекистан". Але судові пристави на нього тут же накинулися, зупинили, їх там було чоловік сім. Після цього одягли кайданки і відвезли в спецприймальник в Сахарове», - розповів адвокат.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала усіх небайдужих приєднатися до одиночних пікетів на підтримку журналіста. «Журналіст "Нової газети" Алі Феруз буде депортований до Узбекистану, вирішив у вівторок Басманний суд Москви. Там його можуть чекати в'язниця і тортури», - зазначили в організації. Журналіста звинувачують в порушенні правил в'їзду в РФ або режиму перебування в РФ. Він був затриманий 1 серпня неподалік від редакції.  

На суді Алі Феруз розповів, що він три роки проходить процедуру отримання статусу (для перебування в РФ) а також подавав документи на отримання тимчасового притулку.

Раніше Алі Феруз був затриманий поліцією у березні за «адміністративні правопорушення», які передбачають безумовну депортацію до Узбекистану.  Журналіст є автором ряду гострих статей про становище мігрантів у столиці. На думку колег Алі Феруза, йому в Узбекистані загрожує переслідування. 

 

comments powered by Disqus