Влада Туреччини видала нові ордери на арешти журналістів

Hizmet News

Поліція сьогодні здійснила рейди в Стамбулі, затримуючи підозрюваних, повідомляє ABC News. Їх звинувачують у використанні додатків для обміну повідомленнями, які мають наскрізне шифрування, та якими користувалися й послідовники опозиційного проповідника Фетхуллаха Ґюлена. Анкара звинувачує Ґюлена у причетності до спроби державного перевороту влітку 2016 року.

Наразі повідомляється про арешт дев’ятьох журнаілстів. Серед заарештованих - редактор критичної до уряду газети Birgün. Усім затриманим пред’явили звинувачення у «членстві в терористичній організації».

Нагадаємо, нещодавно в Туреччині затримали французького журналіста Люпа Бюро (Loup Bureau). Серед його речей були знайдні фотографії та інтерв'ю з курдськими бійцями. Журналіста звинувачують в наданні допомоги терористичній організації (курдські повстанці в Туреччині вважаються терористичною організацією - MS).  

За даними організації Amnesty International, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.  Більше 50 000 осіб, включаючи журналістів, були арештовані.

Під вартою в Туреччині також залишається кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель (Deniz Yücel).  Турецька влада приписує йому членство в терористичній організації, поширення пропаганди і зловживання у використанні інформацією.

comments powered by Disqus