В будинку фінської журналістки, яка опублікувала секретні дані розвідки, провели обшук

Helsinki Times

Як повідомляє Helsinki Times, обшук відбувся в неділю й тривав близько чотирьох годин. Правоохоронці вилучили ноутбук, мобільний телефон, планшет і кілька флеш-накопичувачів. За словами Лаури Халмінен, у поліції не було постанови суду для проведення обшуку.

Головний редактор газети Helsingin Sanomat Кайус Ніемі (Kaius Niemi) зазначив, що обшук в будинку журналіста є «винятковим явищем в Фінляндії», яка завжди позиціонувала себе як країна з високим рівнем свободи слова. «Ці дії дуже турбують, зважаючи на особливості роботи преси й на захист джерел», - прокоментував він.

Видання Helsingin Sanomat також повідомило, що в неділю Лаура Халмінен намагалася знищити жорсткий диск свого комп’ютера сокирою, аби захистити таким чином своїх інформаторів. Однак пристрій почав диміти й журналістка викликала пожежників. Разом з ними приїхала й поліція.

Нагадаємо, у Фінляндії порушили кримінальну справу за фактом передачі секретних матеріалів газеті Helsingin Sanomat, яка опублікувала статтю про воєнну розвідку країни й використала секретні матеріали Оборонних сил 2010 і 2004 років.

comments powered by Disqus