У Білорусі судять співробітників каналу «Белсат»

Фото: P.Bukowskij, DW

Про це пише DW.

19 жовтня суд Залізничного району Гомеля оштрафував у четвер журналістку Ларису Щирякову на 575 білоруських рублів (250 євро) за плакат «Я - нечесний журналіст», а її прихильників заарештували на п'ять діб. Ще п'ятьом журналістам телеканалу «Белсат» прийшли повістки до суду.

З такою табличкою Щірякова прийшла 28 вересня на судовий процес, де вона проходила у справі про «незаконне виготовлення продукції ЗМІ», адже вона співпрацює з телеканалом «Белсат». Цей канал який веде мовлення на Білорусь з Польщі білоруською мовою. Телеканал був створений за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі та Польського громадського телебачення.

Суд в Гомелі визнав поведінку пані Щирякової несанкціонованим пікетом і оштрафував її за порушення порядку проведення масового заходу. За словами самої пані Щіряковой, за допомогою такого плаката вона хотіла «показати абсурдність системи влади і правосуддя».

На засідання 19 жовтня журналістка знову прийшла з тієї ж табличкою. Трьох жителів Гомеля за участь у флешмобі на підтримку Лариси Щиряковой в цей день також покарали адміністративними арештами на п'ять діб.

9 жовтня повістки до суду або міліції отримали ще п'ять журналістів, які співпрацюють з каналом «Белсат». У всіх повістках повідомляється, що на них заведені справи за порушення частини 2 статті 22.9 Кодексу про адміністративні правопорушення Республіки Білорусь (незаконне виготовлення та розповсюдження продукції ЗМІ). Всього в судах тільки Гомельської області незалежних журналістів штрафували за співпрацю з цим телеканалом понад 20 разів.

Нагадаємо, у березні до двох офісів польського телеканалу «Белсат» у центрі Мінська увійшла міліція з прокурорським ордером на обшук. Тоді формальною причиною обшуків було «незаконне використання товарного знака». 

Затриманий того ж місяця у Мінську журналіст телеканалу «Белсат» Олександр Борозенко згодом оголосив голодування на знак протесту проти адміністративного арешту. 9 квітня він вийшов на волю. 

comments powered by Disqus