Одного з журналістів турецької газети Cümhuriyet звільнили з-за ґрат

Фото: Yasin Akgul, AFP

Про це повідомило «Радіо Свобода».

Чотирьох інших підозрюваних турецький суд залишив під вартою.

Пан Ґюрсел провів у в’язниці 11 місяців. Після звільнення з тюрми у передмісті Стамбула журналіста зустріли родичі й колеги.

«Не бачу приводу для святкування, адже багатьом моїм колегам із Cumhuriyet все ще загрожують безпідставні і нечесні звинувачення. У них забрали свободу», – заявив він.

24 липня 17 журналістів із турецької опозиційної газети Cumhuriye постали перед судом після кількох місяців досудового розслідування. Їм висувають обвинувачення від розповсюдження державних таємниць і зв’язків із рухом опозиційного проповідника Фетуллахом Ґюленом до надання допомоги терористичним організаціям, зокрема «Робітничій партії Курдистану».

У спільній заяві правозахисники у сфері свободи слова наголосили, що «метою цієї справи є змусити замовкнути Cumhuriyet – один із небагатьох опозиційних голосів у країні».

Більшість із співробітників газети підозрюваних затримали ще в жовтні 2016 року в рамках запровадженого у Туреччині надзвичайного стану після невдалої спроби перевороту в липні. Тоді уряд країни закрив понад 100 ЗМІ і видав ордери на арешти 48 журналістів.

Німецькі ЗМІ висловили підтримку опозиційній турецькій газеті Cumhuriyet, а шведські попросили ООН заступитися за журналістів видання.

Процес над журналістами і керівниками цієї газети викликав занепокоєння з приводу ситуації зі свободою слова в Туреччині за правління президента Реджепа Таїпа Ердогана.

comments powered by Disqus