У резолюції про Східне партнерство виправили пункт про сприяння російським ЗМІ

eurointegration.com.ua

Про це повідомляє «Європейська правда».

25 жовтня в проекті документа знайшли тези, неприйнятні для української та грузинської делегацій. Вони стосувалися підтримки «незалежних російських ЗМІ» та їх «присутності в інформаційному просторі країн-партнерів». 

На момент, коли учасники конференції звернули увагу на цей пункт, внесення змін до резолюції було процедурно неможливим. Через протест української та грузинської делегації схвалення документу опинилося під загрозою зриву.

Після переговорів учасники домовилися, що ця норма не поширюватиметься на Україну та Грузію.

«Зважаючи на російсько-український конфлікт та роль російських ЗМІ у гібридній війні, а також враховуючи норми українського законодавства, українська делегація наполягає, щоб пункт не застосовувався до України», – йдеться у окремій думці, яку одноголосно підтримала українська делегація. Аналогічну думку додала й делегація Грузії.

Резолюція закликає ЄС схвалити багатошвидкісний підхід до функціонування Східного партнерства, надавши нові можливості для країн, що підписали Угоду про асоціацію.

Також документ містить низку рекомендацій для ЄС та урядів країн-партнерів у різних сферах. «Європейська правда» опублікувала проект схваленого документу (без урахування останньої правки).

Нагадаємо, в 2015 році Європейський Союз опублікував список фактів про співпрацю з Україною та Східне партнерство, спростувавши численні міфи російської пропаганди.

comments powered by Disqus