Татарський активіст оскаржив у Конституційному суді РФ статтю про заклики до сепаратизму

Рафіс Кашапов, RFE/RL

Про це газеті «Ведомости» повідомив адвокат активіста Раміль Ахметгалієв, передає RFE/RL.

За його словами, Кашапова не влаштовують норми статті, які встановлюють кримінальну відповідальність за ненасильницькі заклики до сепаратизму. У скарзі наводяться в приклад всі шість вироків за цією статтею, причому деякі засуджені явно не закликали до насильства.

«Фактично це означає повну заборону на обговорення теми територіальної цілісності країни» і позбавляє людей можливості критикувати та ставити незручні питання, відзначає адвокат. 

Раніше Кашапов оскаржив вирок в Європейському суді з прав людини. У заяві до ЄСПЛ він вказав, що російська влада «невиправдано розширила» трактування статті, назвавши закликом до сепаратизму публічне висловлювання думки з приводу того, що «територія Криму була приєднана незаконно». У скарзі йдеться, що реальний термін, навіть якби Кашапов надужив правом на свободу слова, є надмірним покаранням.

У вересні 2015 року суд в Набережних Челнах визнав 57-річного Рафіса Кашапова винним в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії і в розпалюванні ненависті або ворожнечі з використанням мережі інтернет і засудив до трьох років колонії. Згідно зі звинуваченням, Кашапов розміщував на сторінці в соціальній мережі «ВКонтакте» інформаційні матеріали, в яких він називав приєднання Криму до Росії окупацією і звинувачував російську владу в утисках кримських татар.

Раніше MediaSapiens писав про те, що в Росії тюменського блогера Олексія Кунгурова засудили до двох років колонії-поселення за пост у «Живому журналі» з критикою російської військової операції у Сирії.

comments powered by Disqus