Російський олігарх програв суд проти Associated Press

Reuters

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Мільярдер та президент алюмінієвої компанії «Русал» позивався до медіа через матеріал, у якому стверджувалося, що він мав ділові відносини з колишнім головою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом й платив йому за просування інтересів президента Росії Володимира Путіна.

Суддя Еллен Гувел заявила в 21-сторінковому рішенні, що алюмінієвий магнат не оскаржив «будь-яких суттєвих фактів», викладених Associated Press. Пан Дерипаска не зміг довести, що повідомлення було опубліковане зі злочинними намірами або з навмисним ігноруванням правди. Такі положення в ухвалі могли б дати позивачу можливість продовжити юридичну тяганину. За словами судді, Олег Дерипаска лише нарікав, що в матеріалі Associated Press не були вказані деякі деталі, які він вважав критично важливими.

Суддя погодилася з характеристикою Дерипаски як «громадського діяча з обмеженими можливостями», чиє багатство та взаємодія з російським урядом зробили його предметом висвітлення у ЗМІ впродовж понад 10 років. До громадських діячів у США є вищі юридичні вимоги, щоб такі діячі могли вимагати визнання повідомлень наклепницькими.

У повідомленні агенції Associated Press ішлося, що Пол Манафорт перед участю в кампанії Дональда Трампа пропонував Олегу Дерипасці конфіденційну бізнес-стратегію підтримки проросійських політичних партій та впливу на політику, ділові відносини та висвітлення новин у США, Європі та колишніх республіках СРСР.  У жовтні американський телеканал NBC News виявив кілька кредитів, наданих фірмами Олега Дерипаски компаніям Пола Манафорта. За даними видання, загальний обсяг угод між бізнесменом і політиком оцінюється в 60 млн доларів.

Як повідомляє DW, ділові контакти російського бізнесмена з колишнім главою передвиборного штабу Дональда Трампа беруться до уваги в розслідуванні про  втручання Росії в вибори президента США в 2016 році.

Олег Дерипаска подав позов у травні 2017 року, заявивши, що розірвав відносини з Полом Манафортом в 2009 році. За повідомленням NYT, того ж місяця російський олігарх запропонував дати свідчення конгресу США про втручання РФ у американські вибори, попросивши натомість повний імунітет. Йому відмовили.

Нагадаємо, розслідування ФБР щодо втручання Росії у вибори США розпочалося в лютому.

Як писав MediaSapiens, у липні американські конгресмени попросили компанію Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори. Пізніше для надання свідчень в рамках розслідування в Конгрес також запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter. Всі ці компанії, а також Instagram, знайши в себе підозрілу платну російську рекламу, здіснювану з несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії.
 
Представники Комітету з розвідки Сенату США Річард Бур та Марк Ворнер схвалили висновки американскої розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році. Американський сенатор Джон Маккейн також переконаний, що РФ проводила дезінформаційні кампанії в інтернеті з такою метою.
comments powered by Disqus