Держдума Росії зробила крок до прирівнювання Google та Яндекс до ЗМІ

Держдума Росії зробила крок до прирівнювання Google та Яндекс до ЗМІ

15:22,
20 Квітня 2016
2359

Держдума Росії зробила крок до прирівнювання Google та Яндекс до ЗМІ

15:22,
20 Квітня 2016
2359
Держдума Росії зробила крок до прирівнювання Google та Яндекс до ЗМІ
Держдума Росії зробила крок до прирівнювання Google та Яндекс до ЗМІ
Автори:
19 квітня Держдума Росії ухвалила в першому читанні законопроект, який фактично прирівнює новинні агрегатори до ЗМІ і встановлює штрафи до 3 мільйонів рублів за порушення вимог проекту закону.

Про це пишуть «РИА Новости»

Документ внесли на розгляд Держдуми в лютому депутати Олексій Казаков (СР) і Олександр Ющенко (КПРФ). У законопроекті встановлюється обов'язок новинних агрегаторів перевіряти достовірність інформації, що поширюється, а частка іноземного фінансування таких ресурсів не повинна перевищувати 20%.

Згідно із законопроектом, новинний агрегатор, відвідуваність якого становить понад 1 мільйон користувачів на добу, зобов'язаний перевіряти достовірність суспільно значимої інформації до її поширення і видаляти її за приписом Роскомнагляду.

Пропонується встановлювати адміністративну відповідальність за невиконання власником новинного агрегатора вимог законопроекту. Зокрема, поширення інформації з порушенням законодавства РФ тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб - від 800 тисяч до мільйона рублів.

Повторне вчинення адміністративного правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - у розмірі від 600 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на юридичних осіб - від 2 до 3 мільйонів рублів.

Голова комітету Держдуми з інформаційної політики Леонід Левін не виключив, що норму про премодерації матеріалів можуть прибрати із законопроекту до другого читання.

Нагадуємо, що раніше Мінкомзв’язку РФ розкритикувало ідею прирівняти Google та «Яндекс» до ЗМІ. «Ми вважаємо, якщо довести цю ідею до логічного завершення, то з таким же успіхом до ЗМІ можна прирівняти газетні кіоски. Ми ж бачимо на вітрині кіоску обкладинки газет та журналів і можемо прочитати на них заголовки новин - чим не новинний агрегатор?» - відзначив чиновник у розмові з «Интерфаксом».

25 лютого газета «Коммерсантъ» повідомила, що депутати РФ Олексій Казаков та Олександр Ющенко внесли до Держдуми РФ законопроект про особливий правовий режим для новинних агрегаторів, які відвідують більше мільйона користувачів на добу.

На випадок ухвалення закону під його дію потраплять до 30 великих компаній: «Яндекс», Google, Mail.ru, Rambler, «ВКонтакте», «Спутник», Facebook, Twitter та інші. У «Яндексі» заявили, що сервіс «Яндекс.Новости» не зможе існувати, якщо його зобов’яжуть перевіряти всі новинні повідомлення, пише lenta.ru.   

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду