Австралія також хоче реєструвати ЗМІ як «іноземних агентів»

baltnews.lt
Про це повідомляє The Australian.
 
Новий законопроект буде запропоновано в контексті посилення національного законодавства з протидії прихованому іноземному втручанню. Серед причин такого кроку називають підтримку Китаєм діяльності груп, які згодом висувають свої кандидатури на виборах до органів місцевої та федеральної влади Австралії, а також перераховують значні фінансові пожертвування політичним партіям та університетам.

«Ми все частіше бачимо публічні повідомлення про згубний вплив прихованого іноземного втручання, спрямованого проти інших ліберальних демократій шляхом втручання у демократичні вибори чи придушення вільних та відкритих дебатів, –стверджує генеральний прокурор країни Джордж Брандіс (George Brandis).  – Ми вважаємо, що лише австралійські громадяни та організації повинні мати можливість брати участь у виборах в Австралії».

Крім того, нещодавно виникли побоювання щодо впливу китайських сил на студентські групи. Як виявилося, консульства Китаю в Сіднеї та Мельбурні були замішаними у створенні петиції щодо дискваліфікації викладачів, які читали курс історії, що суперечить месенджам нинішньої державної політики Китаю.

«Генеральний директор Австралійського розвідувального агентства (ASIO), до повноважень якого входить розслідування справ шпигунства та іноземного втручання, повідомив, що зовнішня розвідувальна діяльність проти Австралії продовжується в безпрецедентному масштабі», – заявив пан Брандіс.

Відповідні законопроекти будуть внесені в поточний раунд засідань парламенту Австралії. У них буде взято за основу американський Закон про реєстрацію іноземних агентів (FARA). Як пише The Australian, деякі китайські державні ЗМІ також повинні зареєструватися як іноземні агенти в США.

Нагадаємо, днями влада США змусила зареєструватися в якості іноземного агента російський державний канал RT. 

Реєстрація не припинить функціонування організації у США, але вимагатиме від неї регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент RT після реєстрації має бути позначений як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду.

15 листопада у відповідь до цього кроку російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії. Раніше російські чиновники заявляли, що нове законодавство може бути застосоване до російської служби «Радіо Свобода», «Голосу Америки» та CNN.

comments powered by Disqus