Журналістів «Радіо Свобода» не акредитували на прес-конференцію Володимира Путіна

«Крим. Реалії» / Tass

Про це повідомляє «Крим. Реалії». Дмитра Пєсков стверджував, що на прес-конференції президента немає ніяких обмежень й усі, хто подав заявку, зможуть на ній працювати. «Закон про іноземних агентів не перешкодить роботі журналістів, як і в інших країнах. Він лише її регламентує й додає обов'язків для цих ЗМІ діяти певним чином», – також сказав він.

Тим не менше, журналісти російської служби «Радіо Свобода» акредитацію на підсумкову прес-конференцію не отримали, зазначає «Крим. Реалії».

Нагадаємо, Міністерство юстиції Росії 5 грудня внесло до списку «іноземних агентів» Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РСЕ/РС) й російську службу «Радіо Свобода», а також татаро-башкирську службу «Радіо Свобода» (AzatliqRadiosi), «Кавказ.Реалии» й «Крим.Реалії».

Нагадаємо, влада США змусила зареєструватися в якості іноземного агента російський державний канал RT. Реєстрація не припинить функціонування організації у США, але вимагатиме від неї регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент RT після реєстрації має бути позначений як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду.

15 листопада у відповідь до цього кроку російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами Міністерством юстиції Росії. Раніше російські чиновники заявляли, що нове законодавство може бути застосоване до російської служби «Радіо Свобода», «Голосу Америки» та CNN.

comments powered by Disqus