Юрій Стець: На каналі іномовлення будуть програми кримськотатарською мовою

Фото Радіо Свобода

 Про це повідомив  міністр інформаційної політики України Юрій Стець сьогодні під час круглого столу «Як виграти інформаційну війну?», який організував Міжнародний центр перспективних досліджень.  

 «На каналі іномовлення буде три мови – українська, англійська, російська, в  тому числі там будуть програми, які стосуватимуться Криму -  кримськотатарською мовою , - сказав Юрій Стець. -  Не тому що багато людей дивляться продукт кримськотатарською мовою, а тому що ви самі відчуваєте і розумієте, що і в Україні, і поза її межами кримське питання починає забуватися.  Ми не маємо дати можливості ні собі, ні іншим забути це питання».

 Юрій Стець наголосив, що канал іномовлення це хороший інструмент для того, аби  «в гарному розумінні продавати Україну світові». Він додав, що Україна не може витрачати на телеканал такі гроші, як витрачає Росія на Russia Today.: «Вони витрачають 500 мільйонів доларів, але я впевнений, що 400 з них крадуть по дорозі. Конкурувати з ними в коштах немає сенсу, бо тоді й ми будемо красти по дорозі. Конкурувати треба не грошима, а головою».

 Під час круглого столу Юрій Стець нагадав, що Концепція інформаційної безпеки буде представлена на розгляд громадськості у травні, а у вересні її обговорення розпочнеться у парламенті. Міністр сподівається, що до кінця року цей документ буде ухвалено.

«Виконавши усі покладені перед собою завдання, я сподіваюся, що 29 грудня у мене з'явиться така можливість - на свій День народження подарувати собі відставку і ліквідацію Міністерства інформаційної політики, як інструментарію, який виконав свою функцію», - сказав він.

Нагадаємо, 22 лютого у Львові  Юрій Стець анонсував, що впродовж місяця Міністерство інформаційної політики України запустить телеканал іномовлення Ukrainian Tomorrow (таку назву каналу поширили інформаційні агентства). За його словами, телеканал стане противагою російським пропагандистським каналам, зокрема Russia Today. Він буде створений, як і планувалося, на базі телеканалів БТБ та УТР. Очікується, що канал фінансуватиметься з державного бюджету та з фінансової допомоги ЄС та США.

 В інтерв'ю «Телекритиці» Юрій Стець розповів, що цей канал на старті буде тримовним (українська, англійська та російська мови). При цьому міністр не зміг уточнити, чи буде і яким чином виведено телекомпанію УТР зі структури майбутнього суспільного мовлення. За його словами, це компетенція генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії.

comments powered by Disqus