У Туркменістані заборонили секс, насильство та шкідливі звички на ТБ

trend.az

Про це повідомила місцева служба «Радіо Свобода» — «Радіо Азатлик».

Закон також закликає створювати програми, які підвищать імідж країни.

Один з пунктів 4-ї статті нового закону вказує на «забезпечення захисту неповнолітніх осіб від поширення публічної інформації, яка чинить негативний вплив на їх фізичний, розумовий або моральний розвиток, особливо пов'язаної з розповсюдженням інформації порнографічного та (або) насильницького характеру та інформації, що сприяє шкідливим звичкам».

У 44-тій статті нового закону зазначається, що заборона таких матеріалів обумовлена захистом національних інтересів.

Однак у законі не вказано, що саме мається на увазі під «шкідливими звичками» і хто визначатиме, яка саме звичка є шкідливою.

У матеріалі «Радіо Азатлик» зазначається, що в Туркменістані всіма місцевими ЗМІ й зокрема телеканалами володіє держава, яка їх активно контролює. Навіть контент кабельних каналів зазнає суворої цензури й будь-які сцени з фільмів, які цензори вважають неприйнятними, вилучаються. Раніще єдиним способом перегляду не цензурованого контенту було супутникове телебачення, яке згодом також заборонили.

«Хоча в першому пункті 4-ї статті закону зазначається, що державна політика в області телерадіомовлення ґрунтується на принципах свободи масової інформації і неприпустимості цензури та втручання у діяльність засобів масової інформації, немає підстав очікувати, що з прийняттям нового закону туркменське телебачення стане вільним від цензури», — йдеться в матеріалі видання.

Туркменістан посідає останні позиції в рейтингах свободи слова з-поміж усіх країн світу. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» поставила країну на 178 місце з 180 за ступенем свободи преси. Американська організація Freedom House торік визнала Туркменістан та Узбекистан країнами з найнижчим показником демократії (тобто найвищим авторитаризму).

Нагадаємо, минулого року в Тукменістані чоловік, який представився поліцейським, погрожував смертю журналістці «Радіо Свобода».

comments powered by Disqus