У Таїланді активіста засудили на 2 роки за репост BBC

Фото:, ABC, Liam Cochrane

Про це розповів його юрист, повідомляє ABC.

Громадський активіст, такой знаний як Пай, став першим, кому пред’явили звинувачення про порушення суворого закону, що забороняє образи та погрози на адресу монархів країни. Його заарештували 3 грудня, після того, як королем став Маха Ва­чи­ра­лонг­корн (Maha Vajiralongkorn). Колишній студент-правник опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі статтю про нового короля з сайту Таїландської служби ВВС.

Йому також було пред'явлено звинувачення у порушенні закону про комп'ютерні злочини через розміщення посилання на репортаж, яким поділилися понад 2000 людей.

«Суд засудив Пая до п'яти років позбавлення волі, які скоротили до двох з половиною років», - сказав його адвокат. Пай зізнався ... Він знає, що якщо намагатиметься боротися з обвинуваченнями, це ніяк йому не допоможе», –  повідомив адвокат активіста Кісанданг Нутчарат (Kissandang Nutcharat).

Представник BBC у Таїланді заявив, що наразі не може прокоментувати вирок.

У травні Ятупату Бунпатараксу присудили престижну нагороду за права людини Gwangju Prize. Відзнаку та 14 тис. доларів грошового призу від імені сина прийняли його батьки.

Нагадаємо, передавачі BBC в Таїланді припинили роботу 1 січня, коли закінчився термін дії угоди між мовником та владою країни. Раніше влада Таїланду розпочала розслідування щодо компанії через підозри в образі монархії. Причиною стала публікація на сайті місцевої служби BBC, яка містила інформацію про нового короля Маху Вачиралонгкорна.

У травні влада Таїланду вимагала від соціальної мережі Facebook прибрати контент, який критикує чинну монархію. Інакше компанії доведеться відповідати перед владою країни у суді.

У червні військовий суд Бангкока виніс один з найсуворіших вироків в рамках дії закону про дифамацію щодо королівської родини Таїланду. Чоловіка засудили до 35 років ув’язнення за пост у соціальній мережі Facebook.

 

comments powered by Disqus