У США закликали Іран розблокувати соціальні мережі

IFP News

Як повідомляє Associated Press, чиновник зазначив, що Instagram та інші соціальні медіаплатформи є «законними способами спілкування» й закликав іранський уряд розблокувати сайти.

Адміністрація президента США Дональда Трампа також заявила, що уважно стежитиме за  порушеннями прав людини під час демонстрацій в Ірані.

31 грудня в Ірані був обмежений доступ до сервісу Instagram і месенджера Telegram. Уряд звинуватив месенджер у розпалюванні насильства під час протестів у країні. Водночас іранці почали масово користуватися VPN-сервісами, які дозволяють обходити заборону.  

Раніше в країні були заблоковані Google, YouTube, Facebook та Twitter. Як зазначає BuzzFeed, найбільша іронія полягає у тому, що Азарі Джахромі (Azari Jahromi), міністр інформаційних та комунікаційних технологій Ірану, прокоментував блокування Telegram у своєму акаунті в Twitter, хоча цей сервіс також заблокований в країні.    

Нагадаємо, в Ірані напередодні Нового року почалися масові протести. За останніми даними, внаслідок сутичок протестувальників з поліцією загинула 21 особа.

comments powered by Disqus