У Сербії ЗМІ влаштували протест проти тиску влади

Радіо Свобода

Вони «закрили темною тінню» свої сайти на знак протесту проти погіршення становища вільних засобів інформації у Сербії, цитує їх заяву «Радіо Свобода». На темному тлі сайти, які долучилися до протесту, розмістили напис: «От який вигляд має відсутність вільних засобів інформації».

Сайт сербського видання «Южне вести», затемнений на знак протесту.

Деякі незалежні друковані видання висловили підтримку недавно закритому виданню «Враньске новине», розмістивши на своїх шпальтах гасло «Підтримую “Враньске”». Зокрема, щоденне видання «Данас» вийшло із чорною першою шпальтою. Засновник щитижневика «Враньске новине» Вукашин Обрадович розповів, що йому довелося закрити видання після того, як журналісти і члени їхніх родин стали отримувати погрози, а саму газету завалили постійними фінансовими перевірками. Газета була відома своїми розслідуваннями злочинності і корупції.

Водночас акцію бойкотували державні засоби інформації, а також найбільші провідні медіакомпанії Сербії.

Незалежні сербські журналісти кажуть, що становище медіа у країні значно погіршилося за останні пару років, хоча Сербія поставила за мету вступити до Європейського союзу. Президент країни Александар Вучич відкидає звинувачення у придушенні незалежних засобів інформації.

Згідно з індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» Сербія в 2017 році займає 66 місце. Це на 7 сходинок нижче, ніж у попередньому році. Для порівняння, Україна займає 102 місце, а Росія - 148.

comments powered by Disqus