У Німеччині соцмережі штрафуватимуть за фейки й агресію

BBC

Про це пише BBC

«Злочини на ґрунті ненависті, з якими недостатньо ефективно борються, представляють величезну небезпеку для мирної єдності вільного, відкритого і демократичного суспільства», - йдеться в заяві кабінету міністрів. 

З тих пір, як у Німеччину в 2015 році прибуло більше мільйона мігрантів, кількість нападів, що породжують ворожнечу у соціальних мережах, зросла у багато разів. Уряд кілька разів попереджав інтернет-компанії, що вони недостатньо ефективно борються з подібним контентом.

Крім того, у вересні цього року в Німеччині пройдуть вибори. Німецькі політики побоюються, що перед виборами в соціальних мережах з'явиться безліч неправдивої інформації.

У разі, якщо законопроект отримає схвалення парламенту, у соцмереж буде тільки 24 години після надходження скарги, щоб видалити пости, які відкрито порушують німецький закон.

Законопроект, схвалений кабміном, також стосується дитячої порнографії та діяльності, пов'язаної з тероризмом, в інтернеті.

У Німеччині вже діє один із найбільш жорстких у світі законів про агресивну риторику, що стосується поширення компрометуючих відомостей, наклепу, намов і погроз.

Раніше MediaSapiens писав про те, що влада ЄС може накласти штраф на компанії Facebook, Twitter і Google за порушення прав користувачів. 

comments powered by Disqus