У Мінських офісах телеканалу «Белсат» проводяться обшуки

zik.ua

Інформацію про прихід міліції телеканал повідомив на своєму інтернет-порталі, передає ZIK.

Формальна причина обшуків – «незаконне використання товарного знака». Заведено адміністративну справу за фактом використання товарного знака «Белсат» на території Білорусі.

Оператора Олександра Любенчука затримали і везуть до Первомайського РВВС. Також з офісів виносять техніку.

«Очевидно, що вони хочуть ускладнити роботу журналістам», – коментує представник телеканалу Олексій Мінчонок, представник телеканалу.

Міліціонери стоять біля під’їзду і знімають все на камеру.

Журналісти різних видань зібрались біля офісу «Белсату» на вулиці Жовтневій. Невідомо, що відбувається в приміщенні. Близько під’їзду знаходяться співробітники міліції, кажуть, що проводиться слідчий експеримент.

«Поки що ми бачимо точкові репресії щодо «Белсату». Я думаю, що це через онлайн-трансляції, які «Белсат» успішно робить і дозволяє бачити все в прямому ефірі», – каже Борис Горецький, прес-секретар Білоруської асоціації журналістів.

Міліція Мінська заявляє, що правоохоронці проводять перевірку за фактом «незаконного використання товарного знака».

«В результаті злагоджених перевірочних заходів співробітники міліції встановили коло осіб, які використовують вказаний товарний знак порушуючи ст.9.21 КоАП. Для проведення необхідних процесуальних дій за місцем їх перебування здійснили вилучення аудіо- та відеотехніки, комп’ютерного обладнання» – повідомляє прес-служба мінської міліції.

У вересні 2014 року Верховний суд задовольнив позов Андрія Белякова і заборонив телеканалу використовувати назву, товарний знак «Белсат ТБ» при трансляції на територію Білорусі та на веб-сторінці.

З позовом проти «Белсату» виступив Андрій Беляков з фірми «БЕЛСАТплюс». Він вимагав заборони використання товарного знака «Белсат ТБ» нібито через те, що люди асоціюють товарний знак його підприємства з телеканалом «Белсат». 

Нагадуємо, що раніше журналіст телеканалу «Белсат» Олександр Борозенко оголосив голодування на знак протесту проти адміністративного арешту. Журналіст був затриманий 25 березня у Мінську, коли висвітлював розгін силовиками в центрі міста учасників Дня волі.

 

comments powered by Disqus