У Китаї ув'язнили двох журналістів за «незаконне підприємництво»

У Китаї ув'язнили двох журналістів за «незаконне підприємництво»

11:05,
27 Липня 2016
1987

У Китаї ув'язнили двох журналістів за «незаконне підприємництво»

11:05,
27 Липня 2016
1987
У Китаї ув'язнили двох журналістів за «незаконне підприємництво»
У Китаї ув'язнили двох журналістів за «незаконне підприємництво»
Автори:
Двоє співробітників гонконгських сатиричних журналів засуджені до тюремних термінів у Китаї за ведення протизаконного бізнесу.

Видавець Ван Цзямін і редактор Го Чжунсяо працювали над журналами New-Way Monthly  та Multiple Face. Ці видання спеціалізувалися на чутках про китайських політичних лідерів, повідомляє BBC. Журнали виходили в Гонконзі, де ЗМІ користуються відносною свободою, проте їх копії потрапляли і на материковий Китай. Захист журналістів в суді аргументував, що на материкову частину Китаю потрапило тільки вісім копій одного з журналів, і ті дісталися друзям видавця.

Журналісти були заарештовані в 2014році на материковій частині Кмтаю, згодом обидва визнали свою провину в суді. Ван Цзямін був засуджений до п'яти років ув'язнення, а Го Чжунсяо - до двох років і чотирьох місяців.

Такі дії китайського уряду розглядаються як чергова спроба приборкати пресу в Гонконгу, пише Al Jazeera. Журнали видавалися на законних підставах в Гонконзі, але Пекін набагато жорсткіше контролює засоби масової інформації на материку.

«Через це ув'язнення двох журналістів з Гонконгу складається враження, що китайський уряд продовжує утискати і залякувати усіх, хто виступає із критикою за межами материкової частини Китаю», - коментує Які Ван, представниця нью-йоркського Комітету із захисту журналістів.

Нещодавно влада Китаю вирішила закрити «надто незалежні» новинні сайти. Ці сайти публікували власні матеріали, а не передруковували офіційні повідомлення уряду.  Згідно з китайськимзаконодавством, новинні сайти можуть висвітлювати політичні теми, лише розповсюджуючи офіційні заяви та повідомлення уряду.  Журналісти, які працюють в недержавних китайських ЗМІ, акредитовані тільки для освітлення спортивних і розважальних подій.

Нагадаємо, в Китаї новинним сайтам заборонили публікувати неперевірену інформацію з соцмереж. Державне управління з питань кібербезпеки Китаю випустило постанову, згідно з якою інтернет-ЗМІ не можуть поширювати будь-які новини, взяті з соціальних мереж, без перевірки.

Також влада Китаю відновила спроби змусити усіх користувачів реєструвати мобільні номери лише за умови надання документів, що посвідчують особу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Hong Kong Free Press
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду