Шведський суд залишив у силі ордер на арешт Ассанжа

Джуліан Ассанж, Reuters

Про це повідомляє Reuters.

В апеляційному суді пояснили, що відхилили його запит на зняття постанови про арешт, оскільки Ассанж «залишається підозрюваним у злочинах сексуального характеру»  і «існує ймовірність, що він може спробувати ухилитися від судового переслідування».

Джуліана Ассанжа у Швеції звинувачують у зґвалтуванні двох жінок у 2010 році, однак він сам відкидає всі звинувачення.

Швеція та Еквадор домовилися про допит Ассанжа ще у серпні, але остаточна дата була узгоджена лише тепер. Як повідомляє France 24, генпрокуратура Еквадору заявила, що судовий процес розпочнеться 17 жовтня, але допит Ассанжа не обов'язково буде проведено в той же день.

Справою Ассанжа займатиметься прокурор Вілсон Тоаніга. Також під час розгляду будуть присутні два шведських чиновника.

Джуліан Ассанж, який заперечує звинувачення у згвалтуванні, заявив, що боїться рішення про його ектрадицію в США: там його судитимуть за оприлюднення військових і дипломатичних документів.

У травні окружний суд Стокгольма відмовив адвокатам засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в клопотанні про припинення порушеної проти нього справи про зґвалтування.

Приводом для прохання припинити розгляд став висновок робочої групи ООН щодо незаконного позбавлення волі. Згідно з ним, перебування Ассанжа в посольстві Еквадору в Британії під охороною британської поліції рівносильно незаконному позбавленню волі, якому Ассанжа піддали уряду Швеції та Сполученого королівства.

Джуліан Ассанж переховується в посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року.

Як писав MediaSapiens, адвокати Ассанжа почали нові спроби скасувати ордер на арешт. Документи, представлені Ассанжем в суді касаційної інстанції, включають в себе оцінку його фізичного і психічного здоров'я. Ассанж, скоріше за все, буде стверджувати, що умови всередині посольства в деякій мірі гірше, ніж у звичайній в'язниці, і можуть завдати «серйозної шкоди» як фізично, так і психічно.

comments powered by Disqus