Путін заявив, що Росія може відповісти на «утиски» російських ЗМІ в світі

AFP

Про це він сказав 19 жовтня під час виступу на засіданні клубу «Валдай» у Сочі, повідомило «Радіо Свобода».

«Ми діятимемо лише дзеркально і досить швидко. Як тільки ми побачимо конкретні кроки, що обмежують діяльність наших ЗМІ, тут же буде дзеркальна відповідь», – заявив президент РФ .

При цьому Володимир Путін не уточнив, про які саме заходи йдеться.

6 жовтня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в разі тиску на російські ЗМІ у США у Росії може бути обмежена діяльність деяких американських медіа.

Нагадаємо, днями російські ЗМІ повідомили, спираючись на свої джерела, що комісія Ради Федерації Росії із захисту державного суверенітету внесла до списку медіа робота яких в Росії може бути обмежена, «Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN. Проте пізніше керівник цієї комісії Андрій Клімов у коментарі спростував інформацію, що такий список було складено, однак повідомив, що комісія попросила відомства підготувати комплекс заходів для можливої ​​відповіді на дискримінацію російських ЗМІ на території Америки.

За кілька днів до цього російська служба «Радио Свобода» і телеканал «Настоящее время» отримали повідомлення від Міністерства юстиції Росії про можливу кваліфікацію їхньої діяльності як іноземних агентів, у зв'язку з чим робота цих ЗМІ на території РФ може бути обмежена. 

А ще у квітні Голова комітету російської Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Леонід Левін під час засідання комітету заявив, що саме ці три медіа – «Радіо Свобода», «Голос Америки» та CNN – є частиною «масштабної системи тиску Вашингтона». 

Раніше Держдума Росії доручила комітету з інформаційної політики організувати перевірку діяльності російських служб «Радіо Свобода», «Голосу Америки» та CNN на відповідність російському законодавству. 

Нагадаємо, у США російський канал Russia Today і радіо Sputnik мають зареєструватися згідно із законом про іноземних агентів.

comments powered by Disqus