Нідерландські депутати виступили проти сайту Єврокомісії з протидії фейкам

Pixabay

Як повідомляє EUobserver, депутати вважають, що державні службовці не повинні відповідати за перевірку роботи журналістів. Представники нижньої палати парламенту підтримали клопотання до міністра внутрішніх справ Нідерландів, аби він зробив усе можливе для закриття сайту. Згідно з даними EUobserver, нещодавно цей сайт помилково вказав правдиві статті з нідерландських ЗМІ як такі, що містять фейки. 

Нагадаємо, сайт euvsdisinfo.euбуло створенов рамках кампанії, спрямованої на поліпшення прогнозування, аналізу та реагування на прокремлівську дезінформацію. Кампанію «ЄС проти дезінформації» організовано Оперативною робочою групою зі стратегічних комунікацій East StratCom Task Force. Група була створена рішенням глав держав і урядів ЄС у березні 2015 року для протидії російській дезінформації.

Також наприкінці 2017 року 12 країн ЄС і НАТО відкрили у фінській столиці Гельсінкі Європейський центр з протидії гібридним загрозам. Під гібридними загрозами засновники центру мають на увазі поширення неправдивої інформації, атаки проти інформаційних систем, а також інші види атак за допомогою сучасних технологій. Вони розглядаються як ворожі дії, націлені на дестабілізацію країн без формального оголошення війни.

comments powered by Disqus