Китайська влада хоче знати імена усіх власників мобільних телефонів у країні

Китайська влада хоче знати імена усіх власників мобільних телефонів у країні

16:25,
1 Червня 2016
2615

Китайська влада хоче знати імена усіх власників мобільних телефонів у країні

16:25,
1 Червня 2016
2615
Китайська влада хоче знати імена усіх власників мобільних телефонів у країні
Китайська влада хоче знати імена усіх власників мобільних телефонів у країні
Автори:
Влада Китаю відновила спроби змусити усіх користувачів реєструвати мобільні номери лише за умови надання документів, що посвідчують особу.

Тепер дію цього обмеження уряд хоче розширити і для іноземців. Про це пише Techcrunch.

Згідно з повідомленням державного інформаційного агентства China News Service (посилання доступне через Google Translate),  уряд заявив, що кожен, хто купує SIM-карту в Китаї, навіть негромадянин країни, зобов'язаний пред'явити паспорт або інше посвідчення особи.

З огляду на те, що у 2014 році кількість користувачів мобільного інтернету в Китаї перевершила використання інтернету зі звичних ПК, така вимога при реєстрації SIM-карток одночасно дасть доступ і до даних інтернет-користувачів. За даними China Internet Network Information Center, в цей період 83,4% усіх користувачів заходили в Інтернет зі своїх смарфонів.

Вимоги Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю надавати дані про справжнє ім'я особи  під час реєстрації мобільного номеру діють вже більше шести років, однак понад 100 мільйонів SIM-карт залишаються поза полем зору уряду. Міністерство стверджує, що реєстрація під справжнім іменем захищає користувачів від онлайн-злочинів, але це також полегшує і запровадження цензури в мережі.

При першій спробі ввести поіменну реєстрацію, Міністерство інформаційних технологій Китаю доручило це трьом операторам - China Mobile, China Unicom та China Telecom. Згодом, у 2012 році уряд змусив популярний сервіс мікроблогів Sina Weibo вимагати від користувачів верифікацію акаунтів за допомогою ID-посвідчення або номеру мобільного. Без такої верифікації користувачі не могли зробити нову публікацію в блозі.  А коли додаток для обміну повідомленнями WeChat досягнув у Китаї майже такої ж популярності, як і Sina Weibo, уряд змусив ввести поіменну реєстрацію і його.

Не так давно уряд спробував ввести ідентифікацію і серед користувачів платформ онлайн-платежів Alipay та WeChat Pay. Однак, якщо Китай продовжить політику прив'язки акаунтів подібних платформ до їхніх документів або мобільних номерів, то невдовзі із поіменною реєстрацією можуть виникнути труднощі.  

Прив'язка акаунтів сотень мільйонів користувачів дорого коштує, вимагає часу, технічного обслуговування, відповідного рівня захисту даних користувачів, і до того ж може негативно впливати на ведення бізнесу.  Наприклад,  вже згаданий сервіс мікроблогів Sina Weibo відмітив значне скорочення кількості нових реєстрацій, після введення вимог верифікувати свій акаунт за допомогою документів. А ще п'ятдесят шість мільйонів китайців припинили використовувати свої блоги в минулому році.

Як повідомлялось раніше, влада Китаю цензурує повідомлення користувачів інтернету про декількох представників країни, замішаних в офшорному скандалі. Сотні повідомлень в мережах Sina Weibo і WeChat по темі офшорного скандаул були видалені. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
mashable.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду