«Foreign Policy» порівняв павільйон «Експо-2017» із Зіркою Смерті й тепер заблокований в Казахстані

Foreign Policy

Матеріал вийшов із заголовком «Казахстан витратив п'ять мільярдів доларів на Зірку Смерті, яка навіть не стріляє лазерами».  Купол павільйону, побудованого до «Експо-2017» журналіст описав як величезну сферу з чорного скла, оточену колом новобудов. Він також порівняв його з «величезним конференц-центром» та «провінційним аеропортом».

Окрім того, Джеймс Палмер у своєму матеріалі процитував одного з представників делегації на виставці: «Є два способи розлютити казахів - згадати Бората або назвати купол Зіркою Смерті».

17 червня в Казахстані був заблокований доступ до сайту Foreign Policy. Згодом директор департаменту зі зв'язків з громадськістю «НК Астана Експо-2017» Сергій Куянов заявив, що журналіст на ім'я Джеймс Палмер не отримував акредитацію на виставку і навіть не перетинав кордон Казахстану. Він також припустив, що журналіст використав чужі відгуки для написання тексту або під матеріалом підписався хтось інший.

Джеймс Палмер виклав у Twitter фото свого паспорта. На ньому видно штампи про перетин кордону країни. «Агов, уряд Казахстану! Якщо я "ніколи не перетинав кордон", тоді що ці штампи роблять в моєму паспорті?» - написав він під фотографіями. Він також опублікував розмите фото одного з квитків на «Експо-2017», однак, його складно роздивитися через низьку якість знімку.

Вчора в суперечку втрутився Міністр інформації та комунікацій Казахстану Даурен Абаєв. Він пообіцяв розібратися із блокуванням сайту «Foreign Policy» та пояснив гостру реакцію Сергія Куянова «великим емоційним стресом». Окрім того, він запросив журналіста ще раз приїхати на «Експо-2017»,  хоча пізніше зазначив, що «заява журналіста Палмера не відповідає дійсності».

Нещодавно влада Туреччини заблокувала на своїй території роботу «Вікіпедії» через відмову онлайн-енциклопедії видалити зі свого сайту статті та коментарі, які  показують Туреччину як країну, що співпрацює з терористичними групами.

comments powered by Disqus