Естонія збільшує бюджет на боротьбу з пропагандою в 13 разів

instra.com

Кошти будуть направлені на розвиток моніторингу, поширення контр-повідомлень та покращення ефективності управління кризовими ситуаціями, повідомляє естонська газета Postimees. Також відділ найме вісім нових експертів, які будуть працювати у різних напрямках.

До 2021 року на відділ планується витратити € 3,26 мільйона. Одним із завдань нової команди буде аналіз інформпростору в закордонних медіа та соціальних мережах й формування чіткої картинки того, що вони пишуть про Естонію. Експерти будуть шукати паттерни й аналізуватимуть хто і які меседжі поширює на шкоду країні та навіщо.

Ще одне важливе завдання -  це підготовка нових експертів та їх мобілізація у періоди кризи. Наприклад, коли пам'ятник «Бронзовий солдат» у Таллінні вирішили перенести й це викликало протести, інтерес закордонних видань виріс в рази, а кількість інформзапитів до естонського уряду збільшилася в 200 разів.

За словами Мартіна Яшко (Martin Jaško), який відповідає за стратегічну комунікацію в відповідному бюро уряді Естонії, до цих пір робота по боротьбі з пропагандою в основному зводилася до реакції на повідомлення, які наносять шкоду державі. Але вона має бути спрямована на запобігання потокам дезинформації.

Минулого року естонський інтернет-проект Propastop склав  чорний список російських ЗМІ, які, на думку фахівців центру, представляють загрозу безпеці Естонії. У список потрапили Sputnik, Russia Today, інформаційне агентство ТАСС, «Российская газета», сайт телерадіокомпанії «Звезда», сайт «Вести.ру», сайт телеканалу «НТВ», сайт «Ридус», Lenta.ru. Всього у «чорному списку» було названо 28 сайтів. 

comments powered by Disqus