ЄС виділяє кошти для боротьби з російською пропагандою

wikimedia.org

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Комітет Європарламенту із закордонних справ підтримав виділення коштів для боротьби з російською пропагандою.  Відповідно до інформації, зазначеної на сайті парламенту Європейського Союзу, напередодні за підтримку резолюції проголосували 53 євродепутати, 10 виступили проти, ще троє утримались.

У зазначеному документі країнам ЄС рекомендується уникати двосторонніх контактів з Російською Федерацію, а також єднати зусилля для протистояння агресивній політиці Росії. Потенційне відновлення співпраці з Росією розглядається лиш в якості довгострокової мети.  

«Анексією Криму, ескалацією конфлікту в східній частині України, введенням незаконного торгового ембарго і домовленостями з сепаратистами на Донбасі Росія завдала серйозної шкоди стосункам з ЄС, а тому не може більше вважатися стратегічним партнером Євросоюзу», - таку оцінку дав Європарламент.

На основі резолюції ЄС має намір застосувати план «м’якої сили» у боротьбі з російською політикою, яка спричиняє розкол Європи. Заради боротьби з російською пропагандою та дезінформацією в ЄС та за його межами Брюссель вирішив реалізувати ряд проектів, у тому числі й створення російськомовних ЗМІ. Більше того, ЄС продовжить підтримувати громадянське суспільство в Росії, а саме: правозахисників, блогерів, незалежні ЗМІ, науковців та неурядові організації.

Нагадуємо, що Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після засідання комісії Україна-НАТО заявив, що альянс може офіційно включитися в боротьбу проти російської пропаганди. Задля цього Клімкін запропонував створити трастовий фонд. У НАТО, за словами міністра, ідею підтримали, однак зауважили щодо необхідності обговорити це питання з іншими міжнародними організаціями, оскільки ЄС, зокрема, теж готує схожу програму. 

comments powered by Disqus