ЄC запустив кампанію для протистояння російській пропаганді

euractiv.com

Про це пише EurActive.

Програму було створено у вересні минулого року, але вона не має бюджету і має лише дев'ять людей персоналу. Близько 400 волонтерів, які проживають у різних країнах ЄС та Східної Європи, сповіщують групу, якщо десь помічають пропаганду.

Зараз East Stratcom розповсюджує повідомлення через Twitter російською та англійською мовами. Також програма готує щомісячний випуск «Огляд дезінформації», яка містить аналіз зразків російської пропаганди здебільшого з онлайн-ресурсів.

За словами Жиля Портмана, East Stratcom хоче розширити мережу своїх волонтерів.

«Без допомоги інших ми як Європейська зовнішньополітична служба маємо обмеження щодо того, наскільки до широкої аудиторії в країнах-членах ЄС ми можемо достукатись. Це означає, що потрібна допомога країн-членів, але я вважаю, що ми можемо використати також і вашу допомогу, щоб підтримати нашу мережу та розповсюдити інформацію, яку ми знайшли», - сказав Портман.

За словами Портмана, останні опитування показали, що половина населення Франції звинувачує у війні Київ, так само робить третина німців. «Ми можемо бачити, що в Греції більше людей симпатизують Росії, а не ЄС».

За даними EurActive, влітку буде представлений звіт East Stratcom. В ньому будуть дані про російську пропаганду, зокрема в сусідніх країнах, таких як Україна та Грузія, а також пропаганду «Ісламської держави».

Як писав MediaSapiens, німецька розвідслужба BND і Федеральне відомство з охорони конституції за дорученням уряду ФРН перевіряють, чи не вдається Росія до методів радянського КДБ з метою вплинути на політичні дебати і громадську думку в Німеччині.

Нагадуємо, що восени фінансувати незалежні російські ЗМІ  у різних країнах для боротьби з пропагандою вирішили Нідерланди. Вони виділили для цього 1,3 млн на євро на їх підтримку. 

comments powered by Disqus