Ассанж закликав Швецію і Британію повернути йому свободу

Джуліан Ассанж, flashnord.com

Про це пише BBC.

Він живе всередині посольства Еквадору в Лондоні протягом більш ніж чотирьох років, оскільки побоюється екстрадиції в США.

Ассанж виступив зі зверненням через рік після того, як комісія ООН з правових питань винесла рішення про те, що активіст був незаконно затриманий і повинен отримати можливість безперешкодно покинути посольство.

Британська влада тоді заявила, що юридично не зобов'язана виконувати рішення комісії ООН і залишається віддана своїм зобов'язанням щодо екстрадиції Ассанжа до Швеції.

За рік уряди двох країн так і не виконали рішення ООН, йдеться в заяві Ассанжа.

«Я закликаю Британію і Швецію вчинити правильно і відновити мою свободу. Дві ці держави підписали угоди про визнання ООН і її механізмів в галузі прав людини», - підкреслив він.

Ассанж заявив, що уряди Британії та Швеції визнали повноваження робочої групи і не стали відмовлятися від участі в 16-місячному розслідуванні його справи.

«Вони програли, подали апеляцію і знову програли. Відмова поважати рішення судді обійдеться в жахливу ціну. Інші держави тепер можуть незаконно затримувати шведських і британських громадян з фактичною безкарністю, і система ООН з прав людини знаходиться під загрозою», - говориться в заяві засновника WikiLeaks.

Джуліан Ассанж знаходиться в посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року. Він попросив там політичного притулку, намагаючись уникнути екстрадиції до Швеції. Він побоюється, що Швеція видасть його США, які незадоволені викриттями WikiLeaks.

Шведські прокурори хочуть допитати Ассанжа у справі про згвалтування і сексуальні домагання по відношенню до двох жінок-волонтерок WikiLeaks, які не подавали формальних позовів.

Ассанж заперечує звинувачення, але якщо залишить територію посольства, то може бути екстрадований до Швеції британською владою.

Нагадуємо, що раніше засновник WikiLeaks опублікував відповіді, які він дав під час допиту в посольстві Еквадору в Лондоні щодо справи про зґвалтування. Звіт містить докладну інформацію про те, як засновник WikiLeaks в серпні 2010 року зустрівся із жінкою, яка згодом висунула проти нього звинувачення в згвалтуванні.

comments powered by Disqus