Армія Зімбабве захопила державну телекомпанію

The Telegraph / AP

Як пише BBC, в ефірі ZBC військові повідомили про те, що захоплення телекомпанії не є державним переворотом й жодної небезпеки для президента Роберта Мугабе (Robert Mugabe) немає.

«Ми хочемо запевнити націю у тому, що його величність президент і його сім'я живі та здорові, їм гарантували безпеку», - заявив чоловік у камуфляжі в ефірі телеканалу. Він також заявив про те, що військові виступили «проти злочинців в оточенні Мугабе».

За даними Reuters, чоловік у відеозверненні - це генерал-майор Ісаак Мойо (Isaac Moyo).  Також джерела агентства розповіли про брутальне поводження військових з працівниками ZBC під час захоплення. Співробітникам сказали, що вони «не повинні хвилюватися» й що солдати перебувають у будівлі телекомпанії лише для захисту. Також в Харарі, столиці Зімбабве, чули вибухи і залпи артилерії, а на вулиці була помічена бронетехніка.

Водночас офіційного коментаря чи заяви від самого 93-річного президента поки не було, звертає увагу Al Jazeera. Роберт Мугабе минулого тижня вирішив звільнити «за вияви нелояльності» віце-президента Еммерсона Мнангагву (Emmerson Mnangagwa), якого раніше розглядали як його можливого наступника. Мнангагва одразу після цього залишив країну. Після цього ймовірною наступницею президента почали розглядати дружину Роберта - Грейс Мугабе (Grace Mugabe).

Головнокомандувач армією генерал Костянтино Чівенгу (Constantino Chiwenga) в понеділок заявив, що армія готова втрутитися, якщо політичні чистки не припиняться. 

Минулого місяця в Зімбабве був затриманий журналіст Кеннет Ньянгані (Kenneth Nyangani ) через його публікацію про білизну першої леді країни Грейс Мугабе. 

comments powered by Disqus