Ахіллесова п’ята Facebook

00:00,
8 Червня 2012
1614

Ахіллесова п’ята Facebook

00:00,
8 Червня 2012
1614
Ахіллесова п’ята Facebook
Reuters провів опитування щодо ефективності реклами на Facebook. Результати для найбільшої соціальної мережі невтішні.

Чотири з п'яти користувачів Facebook.Inc. ніколи не купували продукти або послуги під впливом реклами чи коментарів на сайті цієї соціальної мережі, повідомляє Reuters.

Опитування, проведене  Reuters/Ipsosзасвідчує, що  Facebook  багато чого ще належить зробити, аби його 900 мільйонів користувачів стали рекламним джерелом доларових доходів.

Опитування також показало, що 34 відсотки користувачів Facebook витрачали на перегляд сайту  менше часу, ніж півроку тому. Більше часу присвячували цьому тільки 20 відсотків  користувачів.

Отримані результати засвідчують  занепокоєння інвесторів прибутковими  можливостями Facebook. Це підштовхнуло падіння вартості її акцій на 29 відсотків  порівняно з вартістю минулого місяця, коли їх вперше виставили на публічні торги на нью-йоркській фондовій біржі. Їхня ринкова вартість скоротилася на $ 30 млрд. - до приблизно $ 74 мільярдів.

За даними опитування, близько 44 відсотків респондентів сказали,  що  дебют торгів, які інвестори розцінили  як проблемний, налаштував їх менш сприятливо щодо Facebook.

Під час  опитування 1032 американців, проведеного 31 травня-4 червня, 21 відсоток з них заявив, що вони не мають аккаунтів Facebook.

«Те, що у Facebook  900 мільйонів користувачів, робить його одним     з найпопулярніших online-адресатів. Це –   виклик таким гравцям Інтернету як Google Inc. та Yahoo Inc., що утвердилися–  відзначає Reuters. –  Однак  не всі переконані, що компанія знайшла  спосіб  обернути цю популярність на бізнес, що  міг би виправдати її високі вартісні оцінки».

Під час закриття регулярних торгів на нью-йоркській біржі у понеділок (4 червня) вартість  однієї акції Facebook знизилася на 3 відсотки до $ 26,90.

Опитування Reuters/Ipsos не містило запитання про те,  як інші види реклами впливали на  купівельну поведінку користувачів соціальної мережі. Та дослідження, проведене у лютому поточного року компанією  eMarketer, наводить на думку,  що за критеріями впливу на рішення споживачів Facebook діяла менш успішно, ніж маркетинг через електронну пошту або через безпосередній  споживацький вихід на неї.

«Це показує, що Facebook є над чим працювати для створення ефективнішої реклами та наближення її до клієнтів», –  сказала аналітик eMarketer Дебра Вільямсон (Debra Williamson).

Проблеми посилилися минулого  місяця, коли General Motors Co. –  третій за обсягом рекламодавець у США –  заявила, що перестане розміщувати на Facebook платну рекламу.

У Facebook відмовилися докладно  коментувати результати опитування Reuters/Ipsos. Однак вбули названі конкретні приклади досліджень таких компаній, як Nutella, що показали: 15-відсоткове збільшення її продажів було пов'язане з Facebook, та мережі ресторанів Applebee's, прибутки якої завдяки рекламі на Facebook втричі перевищили інвестиції.

Визначити ефективність реклами – плутана справа, особливо коли йдеться про бренд-маркетинг, метою якого є вплив на майбутні покупки, а не обсяг негайних  продажів.

«Успіх рекламної кампанії слід розглядати у взаємозв’язку з тим, про збут якої продукції йдеться», –  сказав Стів Гескер (Steve Hasker) –  президент Global Media Products and Advertiser Solutions  компанії Nielsen.

«Якщо ви рекламуєте автівки Porsche і  можете переконати 20 відсотків людей,  щоб вони зробили покупку, це дивовижно високий конверсійний рейтинг, - сказав він. - Якщо ж продаєте локшину швидкого приготування, мабуть, це не так», – сказав він.

Майже двоє з п'яти опитаних Reuters/Ipsos заявили, що вони користувалися Facebook щодня. Майже половина опитаних користувачів Facebook провела приблизно стільки ж часу на соціальній  мережі, як півроку  тому.

Ключове  значення для всіх служб  соціальних медіа має повернення користувачів, говорить аналітик Gartner Рей Валдес (Ray Valdes).

«Facebook безперервно зіштовхується    з подоланням “проблеми змореності- того, що фактор новизни стирається і необхідно впроваджувати нові форми  взаємодії зі споживачами», –  сказав він.  При цьому Валдес послався на Timeline  та на програму мобільного обміну фотознімками app Instagram, на придбання якої Facebook планує витратити $1 млрд.

Опитування містить погляд на тенденції, що виявилися у той час, як Facebook   зіткнулася з життєво важливою для її майбутнього жорсткою реакцією на Уолл-стріт.

Розмістивши у рамках IPO $ 16 млрд,   заснована  Марком Цукербергом американська  компанія стала першою, що дебютувала на ринку з капіталізацією понад $100 млрд.

Їі  запаморочливе зростання як соціального та бізнесового явища було  затьмарене торговими зривами під час обміну на нью-йоркській фондовій біржі Nasdaq. Рішення звернутися до  фінансових аналітиків напередодні IPO та попередити їх про слабкість у своїй діяльності у другому кварталі спричинило декілька судових процесів проти Facebook та андеррайтерів (страховиків).

46 відсотків респондентів, які взяли участь в опитуванні, заявили, що розміщення Facebook акцій на публічних торгах у рамках IPO налаштувала їх на менш прихильне ставлення до  інвестувань на фондовому ринку загалом.

У той час,  як Facebook отримала  торік  $ 3,7 млрд. доходів переважно від реклами на своєму сайті, зростання продажів уповільнюється.

Те, що споживачі дедалі ширше  використовують для  доступу  до Facebook смартфони, загальмувало зростання доходів компанії. Соціальна мережа пропонує лише обмежену рекламу на мобільній версії свого сайту. Тож, на думку аналітиків, їй  ще належить з'ясувати, як найкраще заробляти гроші на «користувачах з мобільниками».

У сфері online-реклами Facebook конкурує з Google – пошуковою системою  № 1 у світі, що заробила торік близько $38 млрд. доходів. Пошукова реклама Google, що з'являється водночас з результатами пошуку компанії,  вважається одним з найефективніших способів маркетингу.

Facebook,  як вважає Валдес, ще вдосконалює  ефективність своїх оголошень.

За даними опитування, найчастіше Facebook користуються люди у віці від 18 до 34 років. Саме ця група становить 60 відсотків її щоденних користувачів. Серед людей віком від 55 років і старших таких налічується 29 відсотків.



34 відсотків з тих, хто витрачає менше часу на соціальну мережу, вказали як на головну причину: сайт «нудний», він  «не має до них стосунку», від нього «немає користі».

Ймовірна похибка результатів  опитування Reuters/Ipsos становить  плюс-мінус 3,5%.

Джерело: Reuters

Автор: Alexei Oreskovic

Переклад: Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Content Review
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду