У новинах − все менше про політику і все більше про «силовиків», моніторинг АУП

00:00,
27 Квітня 2012
1399

У новинах − все менше про політику і все більше про «силовиків», моніторинг АУП

00:00,
27 Квітня 2012
1399
У новинах − все менше про політику і все більше про «силовиків», моніторинг АУП
Автори:
Хоча до виборів у Верховну Раду залишилося півроку, проте кількість політичних новин в ефірі українських телеканалів постійно зменшується, натомість основна увага приділяється силовим відомствам. Про це свідчать дані моніторингу теленовин за квітень, який оприлюднила сьогодні Академія української преси.

Політичні новини. У квітні спостерігається тенденція до деполітизації новин, зафіксована раніше  упродовж спостережень 2011-2012 років. Якщо за півроку до попередніх виборів (2007 року) провідні телеканали присвячували політичним новинам країни майже два з п’яти повідомлень (38%), то зараз тільки одне (21%).

Найбільше політичних новин на TVi (30%), а найменше  на 1+1 (13%). Вибори-2012 згадуються каналами як подія тільки в 6% повідомлень, причому ця тема в новинах не обговорюється. В переважній більшості повідомлень про політичні новини в Україні на всіх каналах представлена тільки одна точка зору, конфліктний контекст обговорення подій склав 50%. Тільки 16 % повідомлень у цілому були з декількома точками зору (у лютому 21%). Найбільше їх на TVi (25%, в лютому 32%), СТБ (24%) та Інтері (21%). Найменше їх на Першому національному (8%) та Новому каналі (9%). У квітні, на відміну від попередньої хвилі вимірювання, в повідомленнях і про політичні події найчастіше присутня лише одна точка зору – від 71% на TVi та 1+1 до 92% на ICTV.

Злочинність. Натомість головною темою повідомлень у квітні стала злочинність (18%). Тема економіки та фінансів як головна фігурує у тільки 3% повідомлень. Лічені рази (0.5%) згадувалися ціни та інфляція в Україні.

Політичні інститути і політичні партії. Серед політичних інститутів в новинах прайм-тайму, як і в лютому, найчастіше згадуються силові відомства (21%), лідери уваги серед партій  БЮТ-Батьківщина (3%) та опозиція в цілому (2%). Негативно-іронічна тональність повідомлень частіше супроводжує нечисленну інформацію про Партію регіонів і владу в цілому, проте не сягає і одного відсотка.

Політичні персони. Увага. Порівняно з попередньою хвилею дослідження зменшилася перевага в розподілі уваги на користь представників влади та правлячої коаліції. Найменш збалансований розподіл уваги та синхрону на Першому національному, набільше збалансований – на TVi та СТБ. Серед політичних персон лідерами уваги в новинних програмах були Юлія Тимошенко (12%), президент Віктор Янукович (7%), прем’єр-міністр Микола Азаров (5%). Тимошенко у два рази частіше згадується в позитивно-нейтральному контексті, аніж в іронічно-негативному (11.1% проти 5.7%), а Янукович в 3,3 рази (6.6% проти 2%). 48% всіх згадувань про політиків стосується представників влади та правлячої коаліції, 35% опозиції та 17% інших політиків. Частіше про осіб із влади та коаліції говорять у квітні на Першому національному (62%), а про опозиційних політиків на Новому каналі (52%) та Інтері (43%).

Політичні персони. Синхрон. Половина синхрону Віктора Януковича прозвучала на Першому національному; пряма мова представників влади та правлячої коаліції на Першому становила 88%. У цілому в квітні синхрон політиків в 1,8 разів менший за синхрон політиків в лютому. Частка синхрону президента України Віктора Януковича і прем’єр-міністра Миколи Азарова склала 19% (у лютому 22%, у вересні минулого року 30%, у червні 47%). Синхрон прем’єр-міністра в 1.4 рази більший за синхрон Президента. Шостий за обсягом синхрон мала дочка Юлії Тимошенко Євгенія. В цілому 67% синхрону належить представникам влади, 22%  опозиції, 11%  іншим політикам. Синхрон представників опозиції найбільший на Новому каналі (39%) та на TVi (35%).

Дослідження здійснювалося Академією Української Преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.

Презентований аналіз є частиною постійнодіючого моніторингу медіа, який Міжнародний благодійний фонд «Академія Української Преси» здійснює з  2002 року.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу. Результати дослідження є відповідальністю Академії Української Преси та необов’язково відображають точки зору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз Нетворк.

Одним з фундаторів дослідження виступив  Міжнародний фонд «Відродження».

Детальніше про результати моніторингу читайте найближчим часом на сайті MediaSapiens.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
maydan.drohobych.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду