У Польщі під люстрацію потрапили представники державних ЗМІ
За її словами, у Польщі люстрація торкнулась лише співробітників державних ЗМІ (телебачення, радіо, інформагентство), і не торкнулась журналістів незалежних видань.
«У незалежних ЗМІ не було потреби люстрації. Дуже повільно, але цей процес відбувався. Тих журналістів, які себе найбільше скомпрометували звільнили одразу, - зазначила пані Ромашевська, - У журналістиці вони залишились, однак вже не у державних ЗМІ. Частина з них зайнялась комерційною діяльністю та досягла у цій сфері вагомих успіхів, тому що вони мали хороші контакти зі спецслужбам».
Також, за словами Агнешки Ромашевської, змінилось й ставлення до журналістів, які скомпрометували себе співпрацею з терористичним режимом, у медіасередовищі.
«Навіть у нашій Асоціації журналістів при вступі на відповідальні посади претендент має дати зобов’язання, що він не співпрацював з комуністичним режимом. Далі Інститут національної пам’яті перевіряє правдивість цих слів. Ми навіть не вимагаємо від них зізнатись у співпраці з режимом, просто професійний журналіст не мав цього робити», - додає вона.
Нагадаємо, у Польщі люстрація розпочалась наприкінці 90-х років минулого століття. Вона торкнулась державних діячів, які співпрацювали зі спецслужбами у комуністичний період.