Сайти НАТО стали мішенню «КіберБеркута»
«Декілька сайтів НАТО стали мішенню значної DDoS-атаки, – написала вона у Twitter. – Однак це не вплинуло на здійснення ними операцій. Наші експерти працюють над тим, щоб відновити їхнє нормальне функціонування».
Інший офіційний представник НАТО заявив: «Це не перешкоджає нашим спроможностям здійснювати командування і контроль над збройними силами. Жодного ризику нашим засекреченим джерелам ніколи не виникало», повідомила Reuters.
CNN повідомила, що впродовж декількох годин після оприлюднення заяви телемережа не могла отримати доступ до щонайменше трьох сайтів НАТО.
Головний громадський сайт НАТО nato.int, на якому розміщено заяву Генерального секретаря Андерса Расмуссена із засудженням кримського референдуму як нелегітимного, функціонував безперебійно.
Натомість DDoS-атака вразила також пов'язаний з НАТО Центр кібербезпеки в Естонії. Постраждала також мережа електронної пошти НАТО, що розповсюджує незасекречену інформацію, повідомила Reuters.
Організація Північноатлантичного Договору не інформувала, хто вчинив атаку. Натомість відповідальність взяв на себе сайт під назвою Cyber Berkut.
Він проголосив російською мовою: «Ми заявляємо, що сьогодні, (в суботу), о 18.00 розпочали кібератаку на ресурси НАТО». Далі у заяві стверджувалося, що НАТО нема чого шукати на українській території.
Хто саме здійснив атаку через сайт cyber-berkut.org визначити не вдалося.
Перші ознаки серйозно вказують на те, що насправді це – справа проросійських сил, вважає головний експерт з технологій дослідницького інституту U.S. Cyber Consequences Unit Джон Бамгарнер (John Bumgarner). Він порівняв їхні кібератаки проти НАТО зі «жбурлянням піску в обличчя».
Експерт з кібервійни Джеффрі Карр (Jeffrey Carr) вважає Сyber Berkut групою затятих прихильників усуненого від влади президента Януковича і «проросійських хакерів-активістів, які борються проти незалежності України».
Reuters характеризує їхню акцію як «останній прояв ескалації у кіберпросторі у зв’язку з напруженістю довкола Криму».
Кібератаки на комп’ютерні системи НАТО, відзначає Reuters, – звичне явище. Однак офіційний представник на умовах анонімності сказав у неділю інформаційній агенції, що остання з них була серйозною.
Останнім часом, після усунення від влади Януковича, у зв’язку з втручанням Росії у внутрішні справи України та виникненням кризи в її стосунках із Заходом, кібернападів зазнавали українські та російські сайти. Та відтоді це – «перша велика атака на західний сайт», наголошує Reuters.
Spiegelonline так само вважає, що «за нападниками стоять проросійські сили».
Директор оборонного центру реагування НАТО на кібератаки (NATO's cyber defense nerve centre) Ян Вест (Ian West) заявив, що торік його системи стеження фіксували щодня близько 147 мільйонів «підозрілих інцидентів» і близько 2500 з них виявлялися серйозними атаками.