Зломати пошту МЗС могли спецслужби іншої країни, щоби зашкодити Україні – Саваневський
Зломати пошту МЗС могли спецслужби іншої країни, щоби зашкодити Україні – Саваневський
Таке припущення зробив в інтерв’ю Радіо Свобода консультант із цифрових комунікацій Максим Саваневський.
«З іншого боку, ми не можемо виключати того, що, наприклад, за реальним зломом стоїть спецслужба якоїсь країни, яка зацікавлена в тому, щоб викласти якусь частково достовірну, частково спотворену інформацію, щоб зашкодити Україні напередодні саміту у Вільнюсі», – зазначає Максим Саваневський.
Учора, 29 жовтня, в Міністерстві закордонних справ підтвердили здійснення хакерської атаки. Але не на офіційний сервер та поштову скриньку МЗС, а на резервну пошти посольства України в Азербайджані.
«МЗС здійснив відповідні перевірки, і я можу вам офіційно заявити про те, що ніякого втручання і витоку інформації з офіційного сервера МЗС, а також поштової скриньки МЗС не було», - цитує директора департаменту інформаційної політики МЗС Євгена Перебийноса «Українська правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
Перебийніс також заявив, що оприлюднені документи «не є з обмеженим доступом, тому ніякої шкоди інтересам України або Азербайджану нанесено не було».
МЗС також звернувся до відповідних органів розслідувати дану справу і вживає заходів для посилення контролю та безпеки інформаційних потоків.
Перебийніс заявляє, що IP-адреси, з яких був здійснений злом, уже відомі.
«Водночас, наскільки нам відомо, там є і підробки посольських документів», – повідомив представник МЗС.
Повідомлення, опубліковане нібито від Anonymous про хакерську атаку на МЗС України, з’явилося на ресурсі cyberguerrilla.org 23 жовтня.
У пості йдеться про злом українського провайдера EuroTraceTelcom та отримання доступу до усіх скриньок на домені mfa.gov.ua.
Згідно із заявою хакерів, перша порція оприлюднених листів стосується українського посла в Азербайджані Олександра Міщенка та торгівлі нафтою і газом, що в свою чергу «пов’язано із колишнім прем’єр-міністром України – Тимошенко».
Хакери стверджують, що хочуть вивести на чисту воду український уряд, що «бреше Європі про свої наміри стати членом ЄС, слідуючи постулатам європейської демократії».
«Багато речей [у документах] пов’язані із главою «Нафтогазу» Бакуліним та його справами із ФСБ, українськими міністрами та Парламентом, нафтовими групами в ОАЕ та Еміратах, військовими вантажоперезеннями та іншим».
Повідомлення містить лінки на скріншоти документів і закінчується латиничним написанням «Ще не вмерла Україна!».