Німецький ринок журналів зміцнює позиції в сегменті вузькоспеціалізованих видань

Німецький ринок журналів зміцнює позиції в сегменті вузькоспеціалізованих видань

00:00,
30 Липня 2013
1875

Німецький ринок журналів зміцнює позиції в сегменті вузькоспеціалізованих видань

00:00,
30 Липня 2013
1875
Німецький ринок журналів зміцнює позиції в сегменті вузькоспеціалізованих видань
Німецький ринок журналів зміцнює позиції в сегменті вузькоспеціалізованих видань
Про тенденції німецького журнального ринку з Deutsche Welle говорив прес-секретар Об’єднання німецьких видавців журналів (Verband Deutscher Zeitschriftenverleger, VDZ) Пітер Клоцкі.

В Німеччині, як і в усьому світі, сумарні наклади журналів для широкого кола читачів продовжують падати, в основному від них відмовляється молодь. Також все важче стає продавати журнали для дітей і підлітків. Але ринок вузькоспеціалізованих видань, наприклад – для дачників і кулінарів, демонструє неочікувано приємні результати.

Процеси, які відбуваються на ринку журналів, є особливо неоднозначними враховуючи той факт, що німецький ринок завжди вважався доволі стабільним, відзначає Пітер Клоцкі (Peter Klotzki). «В жодній країні Європи, – говорить він,  ви не знайдете такого відносно стабільного ринку журналів, як в Німеччині. Читачі щомісячно витрачають на них приблизно €280 млн».

Незважаючи на падіння продажів розрахованих на широку аудиторію журналів, на ринку постійно з’являються нові бренди. Сьогодні, стверджує Клоцкі, в кіосках Німеччини можна придбати більше 1,5 тис. журналів, що вдвічі більше, аніж десять-дванадцять років тому.

«Суспільство стає все більш різнорідним, у людей все більше індивідуальних інтересів – журнальний ринок під це підлаштовується, теж стає все більш диференційованим. Раніше у нас був один журнал для рибалок – сьогодні їх три, а замість одного журналу для дачників у нас тепер сім», – розповідає прес-секретар VDZ.

Особливо успішні цифри в останні роки на німецькому ринку демонструє сегмент видань для шанувальників життя за містом, гурманів, мисливців і рибалок, а також сектор жіночих журналів, в якому постійно з’являються нові бренди. При цьому видавці все більш активно звертають увагу на інтереси жінок старше 50 років. «Жінки взагалі читають більше, аніж чоловіки», – резюмує Клоцкі.

Бажаючи сконцентруватися на розвитку нових цифрових видань і цифрових версій існуючих видань частину своїх активів наприкінці липня 2013 року продав гігант галузі, німецький холдинг Axel Springer. Французький підрозділ холдингу PGP став власністю Reworld Media, а серія регіональних видань Axel Springer перейшла до медіа групи Funke. При цьому керівництво холдингу пообіцяло і далі розвивати пріоритетні газети Bild і Welt.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Deutsche Welle.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду