Наші читачі – прибічники квот на українську чи україномовну музику в радіоефірі

00:00,
4 Березня 2011
1428

Наші читачі – прибічники квот на українську чи україномовну музику в радіоефірі

00:00,
4 Березня 2011
1428
Наші читачі – прибічники квот на українську чи україномовну музику в радіоефірі
Половина висловилась за квоти, 17% - за цілком вільний ринок.

53% відвідувачів «Телекритики»/«Медіаграмотності», що взяли участь в опитуванні, яке тривало на сайті протягом останнього тижня, підтримують ідею квотування вітчизняного продукту в ефірі радіостанцій у тому чи іншому вигляді.

 

Ми запитували, як вирішити проблему з українською музикою в радіоефірі. В опитуванні взяли участь 328 осіб. Найбільшу кількість голосів – 84 (26%) – було віддано за варіант відповіді «обов’язкова частка пісень українською мовою для всіх радіостанцій». На другому місці – 23% (75 голосів) – варіант «обов’язкова частка композицій, вироблених в Україні, для всіх». Іще тринадцятеро (4%) підтримують пропозицію диференційованого підходу до радіостанцій – квотування ефіру тих, що крутять поп-музику, і звільнення від квот для нішевих радіостанцій.

 

Ідею надання пільг радіостанціям підтримали загалом 29% респондентів. Із них 66 (20%) вважають найкращим варіантом пільги радіостанціям, які транслюють певний відсоток  пісень українською мовою, 9% - тим, які транслюють музику українського виробництва.

 

55 опитаних (17%) висловились за відсутність будь-яких пільг чи квот на український/україномовний продукт. 2% обрали інший варіант. «Потрібне створення окремих україномовних радіостанцій та телеканалів, а також підтримка наявних», - пише один із дописувачів. Інший рекомендує «украм» розвивати власний «шансоно-блатнячок» («Медіаграмотність» радить шановному читачеві послухати групу «Лесик Бенд», може, сподобається).

 

«Увага! Замисліться! З одного боку, коли в Канаді встановили обов’язкові 70% національного продукту на радіо, контрактори почали бігати за артистами й благати їх дати права на мовлення. Тут же зявились зірки світового рівня – Браян Адамс, Селін Діон. З іншого боку, сьогодні в Нью Йорку існує російська радіостанція на 87,7 FM під назвою «Позитив», яка транслює все російське, СНДшне і радянське, крім американського або англійського. Нікому на думку не спадає змусити росіян транслювати «частково нацпродукт». І ще, смішно уявити, щоб радіостанція, яка крутить класичну музику, була зобовязана транслювати щось сучасне українське. Це маячня й абсурд», - йдеться в коментарі одного з дописувачів.

 

Цікава деталь: жоден із дописувачів, що коментували це опитування, не підписався власним ім’ям (така можливість у коментарях до опитувань передбачена лише для тих, хто зареєструвався й увійшов під своїм логіном, інші залишаються анонімами). За весь час існування сайту «Медіаграмотність» під її текстами було залишено не більше десятка коментарів, підписаних ім’ям і прізвищем автора. Всі інші були анонімними, хоча, здавалося б, дух і стилістика матеріалів сайту не мали б до цього заохочувати.

 

Це – тема нашого наступного опитування: Чи готові ви залишати коментарі на нашому сайті під справжнім ім’ям?  Будемо вдячні вам за ваші відповіді.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
demotivators.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду